Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem nem tetszik a...

Csak nekem nem tetszik a Percy Jackson könyv/filmsorozat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben olvastam el a sorozat első kötetét, és nem voltam vele megelégedve. Sokan hasonlítják a Harry Potter sorozathoz, de én nem találtam bennük az alapvető műfajon, karaktereken belül bármi egyezést. Magát a világot, környezetet rosszul megépítettnek, gyerekesnek találtam, néhol akár röhejesnek is; de sajnos a vége-közepe felé már ez az érzés dominált bennem a könyvet illetően. Ezek után nem értem, miért olyan népszerű, egyszerűen semmi értelmét nem látom ennek.


12 L



2015. jan. 27. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szia, szerintem is nagyon elrontották, de ez csak az én véleményem. A Harry Potter-hez meg egy csöppet sem tudnám hasonlítani.
2015. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Majd ugorj neki újra pár év múlva. Én 20 voltam amikor elolvastam. Három nap alatt kivégeztem. A folytatását is nagyon szeretem, az "Az Olimposz hősei"-t. A film viszont nem tetszett, nagyon sok benne a változtatás.

Ez egy gyerek könyv, egy mese. Valószínűleg pont azért nem tetszik. Ugye 12 évesen mindenki érettebb a koránál és már mindent tud az életről. :)

2015. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves Második, semmi ilyenre nem szerettem volna célozni, csak furcsálltam abszurditását. Egyébként nagyon szeretem az ilyesfajta meséket, Harry Potter, Gyűrűk Ura szintén a kedvencem.

Minden eddigi válaszolónak ment a zöld kéz!

2015. jan. 27. 16:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írtam. Azért még halványan dereng milyen volt 12 évesnek lenni. :)

Amúgy nekem egyszer se jutott közben eszembe, hogy hasonlítana a HP-hez.

Ha van még időd, meg kedved, most is ugorj neki nyugodtan. Én akkor kezdtem el igazán élvezni, amikor már túl mentem a filmeken, nem volt mihez hasonlítgatni. A kedvencem a 'Csata a labirintusban'. A csavar amit bevitt a végén, az fantasztikus.

2015. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó, lehet hogy megpróbálkozom vele :)
2015. jan. 27. 16:55
 6/8 A kérdező kommentje:
És bocsánat, ha a kérdés kissé provokatív lett, csak sebtében írtam ki.
2015. jan. 27. 16:56
 7/8 kis.smiley ***** válasza:
91%

Én egy igazi Percy Jackson fan vagyok...a könyv szerintem nagyon jó bár csak az első kötetét olvastam eddig,de a film valami borzalom.teljesen eltérik a könyvtől. A Harry Potter bizonyára jobban elérte a tetszésedet.Mindenkinek más az izlése / véleménye. teljesen megértem.

12/L

2015. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!Mar meg ne haragudj,de hogy lehet valaki "igazi Percy Jackson fan",aki eddig meg csak az elso reszt olvasta?Ulj le a fenekedre,es olvasd el a tobbi reszt is,ahelyett,hogy a nagy fansagoddal vaganykodsz.

A kerdesre valaszolva:izlesek es pofonok.En 14 eves vagyok,nemreg olvastam ki a sorozatot(igazabol kb 2 honapja,csak meg mindig ezen porgok).Mielott elkezdtem volna a Percy Jackson es az opilmpsziak konyvsorozatot,azt hittem,sosem fogok tobbe olyan jol megirt es felepitett tortenetet talalni,mint a Harry Potter.En hiszem,hogy mindeketto valos esemenyeken alapulo konyv.Nem ertem,mi lehetett benne rohejes,ezt kerlek,fejtsd ki nekem bovebben is.En szemely szerint meg sosem olvastam ehhez a sorozathoz foghatot,olyan erezeseket valtott ki belolem,amelyekrol nem is tudtam,hogy leteznek,es olyan mertekben hianyzik most,hogy azt szavakkal nem tudom kifejezni.Rengeteget tanultam az olvasasa folyaman.Valami elkepeszto,komolyan mondom,szinte fizikai fajdalmat okoz,hogy mar nem olvasom ezeket a csodalatos konyveket.Csak sajnalni tudlak,amiert ezeket te nem fogod atelni.

Egyebkent garatulalok,nem sok 12 eves fogalmaz ugy,mint te.Latszik,hogy sokat olvasol,csak igy tovabb!De ne add fel ilyen konnyen BIZONYOS konyvek olvasasat,mert nem tudod,mit veszitesz!

2015. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!