Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szívesen olvasnátok olyan...

Szívesen olvasnátok olyan írást (nem könyvet, inkább novellát, vagy hasonló rövidebb műfajt), ami így kezdődik?

Figyelt kérdés

Alkonyodott. A földek hűvös párákat leheltek, s az alábukó nap utolsó sugarai bearanyozták a fák törzsét. A halvány ködrongyok megültek a lombok közt, a lilára mélyülő keleti égen megjelent az első csillag, s a bokrok alól előbújt az est.

A madarak szárnyuk alá dugták a fejüket, a nappali Szabadok a vackukra tértek, és összehúzták magukat.

Sötétedett.

Az éjszaka vándorai megmozdultak, itt is, ott is zölden égő szempárok figyelték a sötétséget.

Ám valahol, a messze látó hegyek sötét, nyirkos üvereiben, ahol még a szél is halkan jár, nehogy megzavarja az Enyészet örökös, borzongató munkáját, minden mást elhomályosító tűz gyúlt ki: csak a Hiúz járhatott erre, az Enyészet elkényeztetett egykéje.

A páros lidércláng megmozdult. A macska fölemelkedett a vackáról, majd hosszan elnyújtóztatta izmos, karcsú testét. Egy nesztelen ugrással egy kidőlt fatörzsön termett, majd szinte beolvadt a páfrányok közé.

Az erdő megborzongott: a Hiúz vadászatra indult.


Egy kicsit Fekete István állatregényei (Vuk, Lutra, stb.) mintájára próbáltam írni, nem tudom, mekkora sikerrel.

Kérlek, véleményezzétek! Semmin nem sértődöm meg . :)



2015. jan. 29. 19:56
 1/2 skulski válasza:

Szia!


Nekem tetszik ez a bevezető szöveg. Néhányan talán kissé lassúnak gondolnák, de véleményem szerint elég jó a képi világa. Ha a továbbiakban a cselekmény elég dinamikus és lendületes lesz, akkor szerintem egy jó kis leírás lehet belőle. Folytasd csak!

2015. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Némi húzás ráférne, de alakul. Az elején nagyon tobzódsz a jelzőkben-határozókban, aztán elhagyod, jobb is lesz tőle a szöveg. Ha készen van az egész, javaslom az ecetes ollót, olyan 10%-ot ki kell tudnod nyesni a szövegből anélkül, hogy kárát láti. (Jelen esetben az lehet olyan 20-30 százalék is.) Főleg a "felesleges" szavakra figyelj (mint a sokféle határozó). Vagy gondlj bele, hogy elég furán néz ki, hogy egy szóban összefoglalod azt, amit előtte, utána három mondatban fejtettél ki. (Alkonyodott. Most leírom hosszan ugyanezt. Sötétedett. Leírtam iszonyú hosszan ugyanezt.) Az ilyet érdemes elkerülni.

Van egy tippem "a bokrok alól előbújt az est" - ez a kifejezés tetszik neked igaz? (Ügyes lett, tényleg.)

2015. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!