Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SOS! Március 31. -ig írni...

SOS! Március 31. -ig írni kell egy történetet. Szabadon választható a témája. Ti miről írnátok, milyen témában? 3 gépelt oldalnak kell lennie.

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Én arról írnék, amiről tudok. Te arról nem tudsz, tehát a kérdés eldöntetlen.

Nézd, ha kötlező, kérdezd meg azt, aki ezt a feladatot adta, hogy mit javasol. Ha nagyon szépen nézel a tanárra, csak megenyhül. Ha nem kötelező, csak te szeretnél írni valamit, akkor sajnos azt kell mondjam, hagyd abba, ez nem így megy. Minimális kreativitás azért kéne, hogy legyen, vagy annak felsimerése, hogy ha semmi ötleted, akkor nem is kezded el.

2015. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szoktam történeteket írni meg mesét is, de 3 oldal az nagyon rövid! S ezért kellene egy rövidebb mesét kitalálni!
2015. febr. 2. 15:29
 3/9 Márciuska ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj meg csak egyetlen jelentetet kitalálni, ne egy egész történetet. Vagy írj mesét, például csalimesét, tudod, mint a Benedek Elek gyűjteményekben. Vagy írj meg ügyesen egy vicces esetet, ami a családban történt (pl. amikor apu elesett a macskában, vagy ahogy átverted a bátyádat, stb.). Vagy csattanós minikrimit. Régen képes magazinokban, rejtvényújságokban, tévéműsor-újságok szórakoztató rovatában volt ilyesmi, elfért egy újság oldalának harmadán, és egy csattanós, csavaros kis krimisztori volt, éppen csak a rafinált megoldás, ahogy a nyomozó rájött, vagy épp ellenkezőleg, csak a bűnelkövetés, ami különösen csavaros vagy ötletes. Szorítkozz a lényegre, igyekezz ne sokat beszélni, nem kell hangulatérzékeltető tájleírás, épp csak vázold fel a helyszínt, még a szereplőket sem kell bemutatnod, ismerjük meg őket a párbeszédeikből!
2015. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm 2., nagyon sokat segítettél!
2015. febr. 2. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Krimit a Benedek Elek meseíró pályázatra azért csak ne küldjön az ember (gondolom az lehet, annak van akkor a határideje és 3 gépelt oldalt kérnek).
2015. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, de szerintetek egy csalimesével beérnék?
2015. febr. 2. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne csalimesét írj. Legtöbb ember ezt az opciót választaná. Inkább próbálj valami nehezebbet.

Titokzatos, fordulatos krimit, esetleg valami drámát írnék a helyedben.

2015. febr. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Márciuska ***** válasza:
100%
Mese kell? Az jó, a meséket könnyebb rövidebben megoldani. Nézz meg egy Benedek Elek mesekönyvet, alig találsz benne 4 oldalnál hosszabb meséket. De így a csalimese tényleg kicsit szokványos. Én valami különlegeset javasolnék. Én személy szerint mindig szerettem a különleges idegen kultúrákban, más helyeken játszódó történeteket, pl. Kipling meséit, amerikai indián népmeséket, perzsa, tibeti, indiai, arab, afrikai meséket. Az állatmeséket általában röviden meg lehet oldani, olvass el párat, és esetleg írj egy egzotikus országban játszódó állatmesét, különleges állatokkal. A másik verzió, hogy legyél nagyon magyaros, válassz jellegzetes magyar motívumokat, tegyél bele a sztoriba a nagymamáink korából származó paraszti kifejezéseket, jelenségeket (kendertilolás, búcsú, mézeskalács szív, szénahordás, rokka, bugylibicska stb.)
2015. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 6. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!