Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlotok vikingekről szóló...

Ajánlotok vikingekről szóló regényeket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hekja - Egy lány a vikingek fogságában


Ez az egyik kedvenc könyvem, én nagyon szeretem, már rengetegszer újraolvastam. Érdekelnek a vikingek, ezért próbálkoztam vele először, de nem okozott csalódást. :)

2010. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tim Severin: A viking - Odin gyermeke
2010. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 treffhetes ***** válasza:

Tim Severin: A Viking - Vérszerződés, A király embere

Bernard Cornwall: Angolszász históriák - Az utolsó kiráylság, A fakó lovas, Észak urai, Csatadal (még lesz egy 5. része is, de tudtommal az még nincs magyarul)(The Burning Land az eredeti címe,ha angolul is jó)


Ha esetleg kicsit más műfaj is érdekel, ajánlom az izlandi sagákat. Kicsit másfajta, sokan nagyon nem szeretik olvasni (először én se szerettem). Ezek nagyrészt sokkal kevésbé akciódúsak, mint a regények, szóval lehet, hogy unalmasnak találod, de egy próbát megér. Pl. Halldór Kiljan Laxness: Izlandi pör, bár kezdésnek inkább a Három izlandi történet című könyvet ajánlanám (nem tudom ki írta), mert a Laxness-könyv 500 oldal,és még a végén elveszi a kedved az egésztől:) (a másik könyv 3 történet összesen 200 oldalon)


Ja és ha a mitológia is érdekel, akkor Bernáth István: Skandináv mitológia alapmű. Igaz ez nem regény, de skandináv mitológiáról magyarul jobb leírást nem találsz (egyébként más nyelven se:D Bernáth az eredeti óizlandi nyelvről fordította, méghozzá elég jól. Legalábbis hozzáértő emberek szerint, nekem túl homályos az óizlandi-tudásom ahhoz, hogy ezt megítéljem:D)

2010. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!