Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes lenne egy véleményezős...

Érdemes lenne egy véleményezős blogot indítani?

Figyelt kérdés
Azért jutott eszembe mert, itt ezen az oldalon is rengeteg olyan kérdést láttam, hogy "mit gondoltok erről a blogról/szövegről?" stb. és akkor indítanék egy ilyen oldalt ahová aki akarja elküldheti a novelláját, vagy a blogját és arról írnék hosszabb véleményt. Olyasmi lenne, mint pl. egy könyv kritika oldal csak nem könyvekről.

2015. márc. 17. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Van belőle pár száz, itt csak azért jelennek meg az ilyenek, mert a többség nem is keresi azokat az oldalakat, ahol megjelentethetné a műveit. Plusz minimális szabályok azért mindenhol vannak, pl. 100 szó alatt nem küldhet be, nem fogadnak részleteket, és így tovább. Amik itt megjelennek, nem mind jutának át ezeken a szűrőkön. Plusz ott van még az esetleges szűrőrendszer, hogy előzetes véleményezés után kerülhet csak ki a mű, ha nem üti meg a szintet, törlik.

Totálisan nyílt felületet egyedül nem bírnál elviselni. Hidd el nekem. :) Most lehet, hogy van energiád hosszabb véleményekre, de amint meglátod, mikről kéne hosszabb véleményt írnod, gyorsan lelohadna az érdeklődésed. Szép, hogy segíteni akarsz, de nem feltétlenül ez a módja.

Ha vannak ilyen véleményezős felületek, akkor csatlakozz az egyikhez. Facebookon is van millió, de a neten szerte akár blog képében, akár saját honlapon. Mindenhol van lehetőség véleményt nyilvánítani, és szükség van a jó, lelkes kritikusra. A művet megjelentetők nem egy, hanem sok hozzászólást szeretnének látni, ami mutatja, hogy sok emberhez elért a szavuk. Ne aprózd az olvasói közösséget, csatlakozz valahová, és így te is fejlődhetsz! Láthatod például, mások hogyan nyilatkoztak ugyanarról a műről. Ha valahol pontatlan tanácsokat osztottak, elmondhatod, hogy te másképp látod. (Ha objektíven nézve hibás tanácsot adtak, akkor meg előállhatsz egy helyes verzióval. Mondjuk helyesírásilag helyes szót hibásra javíttatni nem lenne célszerű, ilyenkor illik szólni, hogy nem oda Buda.)

Persze ettől még próbálhatsz egy véleményezős blogba kezdeni, de hamar ráunnál, mert sokszor olyan dolgokról kell véleményt mondani, amikről egyszerűen nem lehet. Két bekezdés a prológusból - mit mondanál rá? A hatvanadik ugyanolyan "kedves naplóm, én egy átlagos lány vagyok, akivel soha nem történik semmi, de ma..." sztori után mindenkiben felmerül - óhatatlanul! -, hogy elmondja, hogy hé, ez nem a legeredetibb ötlet. Viszont akkor mindenkinek a szemébe kéne ezt mondani, ami néha lehetetlen (ha nem olvasál még hatvan ugyanolyan sztorit, honnét tudnád, hogy tényleg sablonos?). Sokan rosszul, nagyon rosszul fogadják a kritikát, legyen az a legjobb szándékú akár. De azért nem lehet mindenről csak szépet és jót mondani... És így tovább.

Téged is támadni fognak, nyugi. Ha csatlakozol valahová, elvileg a közösség megvéd a csúnyább írói túlkapásoktól (ó, azok az anyázós és öngyilkossággal fenyegetőző levelek!), ha reálisan értékelsz.

2015. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem tudnál esetleg példákat mondani az ilyen oldalakra, mert én nem találok egyet se?
2015. márc. 17. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


De ha az oldalon belül is keresel amatőr írói, irodalmi oldalakkal kapcsolatos kérdéseket, elég sok javaslatot találsz.

2015. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!