Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az a könyv számodra,...

Melyik az a könyv számodra, amelyet életed legmeghatározóbb olvasmányának nevezel, ami sok dologra rávilágított az életeddel kapcsolatban, erőt adott, vagy egyszerűen csak fantasztikusnak tartod a történetét?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szürke 50 árnyalata. Egyébként nem olvastam, és nem is fogom, de úgy vettem észre, az utóbbi időben minden harmadik könyves kérdésre ez a válasz. :)


Amúgy igazán meghatározó, úgy értem, az életemre kiható olvasmányt nem tudnék mondani, de amik érzelmeket váltottak ki belőlem, talán Móra Ferenc Aranykoporsó című regénye és Molnár Ferenctől a Liliom (dráma).

2015. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Robert Merle: Francia história

Nem tudom, miért, hiszen a műfaj meglehetősen távol áll tőlem és hát lássuk be, annyira nem aktuálisak már a benne felsorakoztatott élethelyzetek mégis úgy érzem nagyon sokat hozzá tett a személyiségemhez és akármilyen kicsinyes és buta dolog, de büszke is vagyok rá, hogy elolvastam és élveztem.

2015. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

stephen king: atlantisz gyermekei

ne tévesszen meg senkit a szerző, és a könyvből készült szar film sem, hihetetlen olvasmány

2015. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emily Brontë - Üvöltő szelek

Jaj, ki vagyok én, hogy elemezzem... Olvassátok.

2015. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Delphine de Vigan: No és én

Mondanivalója van, fantasztikus a megfogalmazás, többszöri olvasás után is mindig találok benne valami újat. Zseniális.

2015. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Suzanne Colinnstól az éhezők viadala,mind a három rész egyszerűen fantasztikus,és mikor olvastam kizartam a kulvilagot es olyan volt mintha en is ott lennek,es ilyet eddig meg nem tapaaztaltam,pedig sok konyvet elolvastam mar eletem soran(ahhoz kepest hogy csak 12 vagyok
2015. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Márciuska ***** válasza:
100%

- Gárdonyi Géza: Ida regénye - Egy rendkívül érzékenyen megírt, csodás történet, az egyik legszebb, amit olvastam.

- Michael Ende: Végtelen történet - Ne tévesszen meg a belőle készült lebutított film! A film a könyv minden filozófiai lényegét elvesztette, Ende meg is tiltotta, hogy a neve szerepeljen a stáblistán. A mesébe ágyazva nagy mélységet fedezhetsz fel, napokig lehetne elemezni.

- Orson Scott Card: Múltfigylők - Ne ítélj a borító alapján, és igen, időutazós sci-fi, de rendkívül sokrétű, társadalmi és vallási témákat boncolgat, nagyon komolyan és nagy emberséggel.

2015. ápr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Janne Teller: Semmi Hihetetlen jó könyv, mindenkinek ajánlom.
2015. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!