Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem bonyolult?

Csak szerintem bonyolult?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni Immanuel Kant A tiszta ész kritikája című könyvét, de véleményem szerint nagyon nehéz a nyelvezete.

Nem gondoltam eddig magam butának/műveletlennek (szeretek olvasni szépirodalmat, tudományos, filozófiai könyveket), de most nagyon furcsán érint, hogy nem nagyon értem meg a mondanivalóját. Körülbelül a 80. oldalnál tartok.


Tapasztalatok/vélemények?



2015. ápr. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy 18. században élt filozófus munkája természetes, hogy bonyolult lesz. Sőt egy csomó huszadik századi is az.
2015. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Érdemes úgyis elolvasni, hogy mondjuk kb. (tegyük fel) a 10%-át értem meg?


(Egyébként 17/f)

2015. ápr. 26. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Utána ha újraolvasod, akkor már több mindent fogsz érteni belőle.


Mondjuk most, hogy rákerestem és megtudtam, hogy 760 oldal, majdnem lefordultam a székről.

2015. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes. Minek fárasztani magad? Olvass olyat, amit értessz!

De ha filozófia, ezek jelentősen könnyebben érthetőek, bár itt is oda kell figyelni:


Friedrich Nietzsche: Így szólott Zarathustra

Friedrich Nietzsche: Emberi – túlságosan is emberi

2015. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! (Azért még egy ideig fogom olvasni, majd, ha már nagyon elvesztem a fejem, lerakom.)
2015. ápr. 26. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
ne ess kétségbe. ez rohadt nehéz könyv. filozófia szakon sincs feladva az egész. szerintem inkább olvasd újra az elejét többször. a két előszót és a bevezetést. meg amit utána jön azt a térről, meg időről szólót. meg olvass hozzá valamit. pl a 33 bölcseleti műből az idetartozó esszét.
2015. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
meg ezek a szintetikus apriori tételek eleve elég problémásak...
2015. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem csak szerinted bonyolult. :D


Szerintem (is) olvad el a bevezetést, értsd meg azt. nem hiszem, hogy akár filozófiai ismeretek bővítéséhez, akár érdeklődés miatt egyből Kanttal kéne kezdeni.


Vagy ha nagyon Kantot akarsz, akkor a prekritikai írások szerintem olvashatóbbak. :)

2015. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!