Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tunátok jó fantasy vagy...

Tunátok jó fantasy vagy ifjúsági kaland könyvet mondani?

Figyelt kérdés
Most nem olyan vöröspöttyös, Twilight szerűre gondoltam fantasy-k terén hanem Riyria krónikák, Gyűrűk ura, R.A.Salvatore félékre de jöhet kicsit több szerelemmel rendelkező is pl. Égvilág. Kalandból meg Útvesztő, Alagutak rejtéje sorozatok. És mivel ez a két téma eléggé eltér oda írnátok, hogy melyik tipusú. (14/L)

2015. máj. 28. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Scott Lynch - Locke Lamora hazugságai (a folytatásai nem tetszettek, de ez baromi jó): fantasy trükkös tolvajokról

Jonathan Stroud - Bartimaeus-sorozat: ifjúsági fantasy varázslókról és démonkról

Brandon Sanderson - Ködszerzet-sorozat: fantasy egy lázadó csoportról, akik egy diktátort akarnak legyőzni (aztán más is történik...)

Joe Abercrombie - Az első törvény: szintén fantasy, harcolós cucc, bár még nem olvastam, de nagyon ajánlották nekem

Neil Gaiman könyvei is marha jók, többnyire urban fantasy

Leigh Bardugo - Grisha-sorozat: kamaszlányos, van benne szerelem, egy fantasy Oroszországban játszódik


Majd írd meg, ha tetszik valamelyik. :)

2015. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

E.J.Allibis-Az élet lángja(ebben nagyon erős barátság van,szerelem az nincs)

Christopher Paolini-Eragon(ez hasonlít a Gyűrűk Urára)

Hobbit,Befejezetlen regék,Szilmarilok(ezek Tolkienek)

Maggie Stiefvater-Mercy Falls farkasai

Talán kipróbálhatnád a Percy Jackson és az Olimposziak sorozatot is.Remélem tudtam segíteni:)

2015. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jack London-könyveket olvass: Éneklő kutya, Beszélő kutya, A vadon szava vagy Cooper: Nagy indiánkönyv
2015. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a Cooper tetszik megpróbálhatod Carl May-t is.

Harry Potter

Leslie L. Lawrence könyvei is jók:)

2015. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Philip Pullman-Északi fény ( Az arany iránytű)

George R. R. Martin-A trónok harca

Ezekben nincs igazan szerelem

2015. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ... volt amelyiket olvastam már (és azok nagyon tetszetek)de még így is jó ideig el láttatok újra könyvekkel.
2015. jún. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!