Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért tetszik a lányoknak...

Miért tetszik a lányoknak annyira a Szent Johanna Gimi c. könyv?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontos, hogy miről szól, de a lány osztálytársaim szerint jobb mint az olyan ''klasszikusok'', mint a Gyűrűk Ura, a Hobbit, vagy a Harry Potter.

2015. júl. 10. 17:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

14 évesen olvastam. Szerintem pont 12-14 éves korosztálynak szól, nálam telitalálat volt, mert olyan mint egy tündérmese, szóval minden annyira tökéletes és vicces. A főszereplő lánynak is irigyelni való élete van (még ha ő ezt nem is veszi észre), a problémák is olyan aprók... A főszereplő srác is maga a tökéletesség (ami mondjuk idegesítő, hiszen szó szerint mintafiú), menő, laza, figyelmes stb. Szerettem olvasni mert mindig megnevettetett és egy picit az ő egyszerű és csodás világukban lehetettem.

De 16 évesen visszagondolva nem nagy szám a könyvsorozat és az általad felsorolt könyvek mögött elbújhatnak.

2015. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagyok, nem tetszenek az ilyen naplószerűségek, mint az SZJG. Nekem inkább a fantasy/sci-fi jön be (a fent leírt könyveket is imádom!).
2015. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem olvastam, de a hasonló témájú könyveket azért szeretik a kislányok többsége, mert bele tudja képzelni magát a főszereplő helyébe, így "átélve" a saját álmait -nagyjából.
2015. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Engem egyáltalán nem érdekel, sosem olvasnám el.

Harry Pottert viszont többször olvastam.

2015. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Narry Potter és Gyűrűk Ura alap könyvek, azok jü könyvek.


SzJG meg az a lányoknak mint ami nekem a Meg Cabot könyvek voltak. Könnyed lányos regény, amiben tökéletes a világ, vicces. Felnött fejjel is olvasva volt egy -két poén amin sírva nevettem. Az osztályban olyan karakterek vannak akit mindenki ismer gimis élményeimmel: A jó tanuló luzer, jó tanuló csendes, a jó tanuló szervezkedő, a suli álom pasija, a jó tanuló mindekit lenéző, technológia örült ( az mindegy számitógép ,kocsi stb, a laza népszerü gyerek, a humor harold akin mindenki nevet.


Minednki ismer ilyenek van kapcsolódási alap, aztán meg magyar az is kötődési alap .


A könyv nem nagy durranás, de kikapcsolódásra jó.

2015. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
A mai fiatalok -úgy lányok mint fiúk, de leginkább lányok- arra vágynak, hogy ha olvasniuk kell, akkor ne a Jókai meg Mikszáth könyveit olvassák, amik egyben kötelező háziolvasmányok is, hanem valami mást, valami modernet, amit ők is megértenek, nekik is érdekes. Ezért olvassák úgy a Szjg-t, mint a többi fiataloknakvaló könyveket, amiket napjainkban írnak.
2015. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Én személy szerint nem szeretem. Az első könyvet elolvastam nagy nehezen ( mert kényszerített az osztálytársam).

Az elejét még úgy-ahogy jónak találtam, a felétől már kihajítottam volna az ablakon.

Ezzel nem azt akarom mondani , hogy rossz a könyv ,csak valahogy nem az én stílusom.

Nem szidalmazom az írónőt , mert elég nagy erőfeszítés lehet megírni egy ilyen hosszú könyvsorozatot.

Én valójában jobban szeretem a Harry Pottert, A hobbitot, Gyűrűk urát . (Ezek a kedvenceim)

És végül: Miért tetszik a lányoknak annyira a Szent Johanna Gimi c. könyv?

1: Nem minden lánynak tetszik, csak egy bizonyos rétegnek/körnek , akik szeretik az ilyesfajta könyveket.

2:Valószínűleg azért tetszik az osztálytársaidnak mert könnyen belelehet élni magad a főszereplő helyzetébe, nagyjából azonos szituációkon estek át. Pl: Kis szerelem, nagy szerelem , új barátok megismerése , ellenségek szerzése , dolgozatok ,jegyek....stb ilyen sulis dolgok.

Valójában ki kell próbálni ezt is-azt is lehet neked megtetszik valamelyik műfaj.

2015. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
az emlitett koroszalyban levo lanyok azert szeretik mert egy tokeletes fiut ir le es magukenak erzik a helyzetet, bele tudjak elni magukat es egy alomvilagba kalauzolja oket .... en is olvastam, szerettem is de egy ido utan az embernek meg kell tapasztalnia a valodi szerelmet es azt h az nm olyan mint amit ez a konyv leir... ha nem novik ki egy ker even belul akkor hivjal nekik orvost
2015. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a szjg-t, és nem lett a kedvencem. Jó meg vicces is, de nekem a Harry Potter jobban tetszik.
2015. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
14%
Mert olyan dolgok vannak benne leírva ami pl. barkire igaz lehetne. En nemreg olvastam el mar banom, hogy ilyen gyorsan kiolvastam mind a 9 kotetet plusz a kalauzt. Persze vannak olyan emberek akiknek nem tetszhet, de ez mindenkinek a maga dolga. Sztm a vilag legjobb sorozata :D
2015. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!