Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Johann Wolfgang von Goethe vagy J. K. Rowling?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egy kategória. Egy szociológiai tanulmányt írok a fiatalság ízlésről alkotott véleményéről és az elszubjektivizált "jó" fogalmáról.

Várom a válaszokat! Senkiét nem fogom minősíteni, sem lepontozni!.



2015. aug. 18. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Na de a szociológiai tanulmány ezen alapul? Hogy egy modern szerző (aki ráadásul kifejezetten a fiatalságnak írt egy hét kötetes sorozatot, melyet meg is filmesítettek), vagy egy 18-19. századi szerző (akitől max a Werthert meg a Faustot ismeri mindenki, és aki régi klasszikus mivolta miatt egyáltalán nem olyan könnyen olvasható, mint a Potter) közül kit választ a fiatalság?

Mert ez szerintem egészen hibás alap egy tanulmányhoz. Ráadásul mi van, ha nem a fiatalság válaszol? Egyébként meg egy gyakoris felmérés is egészen komolytalan dolog, ha egy tanulmányról van szó.

2015. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyrészt most jelenleg 12 kérdés fut különböző témakörökben a gyakorin ezzel kapcsolatban, másrészt ez csak egy aprócska szelete a felmérésnek. Ehhez tartozik még egy utcán, az ismerősök között és egy netes kérdőívrendszeren zajló adatgyűjtés is. A tanulmány/dolgozat profilját nem árulom el. Viszont a célokhoz fel kell tennem ezt a kérdést és a válaszok alapján, a nem reprezentatív felmérés eredményéből kidolgozom azt az írást, amivel megalapozom a dolgozatban majdan olvasható nézeteket és konzekvenciákat.

Úgyhogy kérlek, áruld el nekem, hogy melyik a jobb? Goethe vagy Rowling? Lehetőleg indokold is meg. Leírtam, hogy ők ketten nincsenek egy kategórián belül, de a dolgozat - jelenleg titkos - céljai miatt nem árulhatom el, hogy miért így teszem fel a kérdést.

Ha esetleg érdekel, privátban elárulok 1-2 részletet.

2015. aug. 18. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Értelmetlen, buta kérdés. Ha ez tényleg egy tanulmányhoz kell, az sem semmi. Nagyon remélem, hogy nem valami komoly szakra, mert ez aztán minden, csak nem értelmes kutatás.
2015. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A tanulmány célja éppen az, hogy irodalmi témakörben mindenki azonnal sipítozik, hogy buta kérdés, de vannak témakörök, ahol általánosan felmerülnek ilyen kérdések.

De köszönöm a válaszodat, eddig tökéletesen bejött a papírforma.

2015. aug. 19. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát Rowling írásmódja emészthetőbb.
2015. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!