Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Halálfaló pártiak! Miért...

Halálfaló pártiak! Miért preferáljátok azt, hogy a halálfalók győzelmével záruljon a könyvsorozat?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy kedvelheti egy olvasó jobban a halálfalókat, mint a Dumblodore eszméjét képviselő varázslókat. Valaki elmagyarázná?


Mielőtt valaki leszólna, nem veszekedni akarok, csak érdekel a téma. És elfogadom, hogy őket szereti, csak nem értem, miért...



2015. nov. 26. 17:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
szerintem is
2015. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Miért is lennék rasszista? :D Megmondanátok? :D Gondolom nem olvastátok végig az írásomat. Legközelebb, ha valakibe megpróbáltok belekötni, akkor előtte olvassátok már el végig az írását. :)
2015. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
80%
Tudom, hogy nem most írtad ki a kérdést, de én csak most találtam meg, ezért csak most tudok válaszolni. Nekem személy szerint három halálfaló jelenti a kedvenc karaktereimet. /Ha érdekel, privátban elmondom, hogy kik azok/. Őket először utáltam, aztán imádtam. Nem tudom hogy, egyik napról a másikra megváltozott a véleményem róluk.
2016. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Dumbledore az egyik leggátlástalanabb szereplő az egész könyvsorozatban, szerintem ezt érdemes figyelembe venni, mielőtt a halálfalókat tekintjük a legrosszabbnak.


Egyébként, mint halálfaló-párti, azt tudom mondani, hogy sokkal érthetőbb és izgalmasabb motivációjuk van, hogy Voldemort rezsimjét juttassák hatalomra, mint Potteréknek hogy fenntartsák a "béke" állapotát. Mármint, csak gondolj bele, van _bármilyen_ határozott eszme, amiért küzdenek? (Szerintem nincsen; Potter először csak a saját élete megmentéséért.. hát, leginkább csak szenved, mint küzd, aztán rögeszmésen őrületbe kergeti saját magát a "megöltékaszüleimetutálokmindent" gondolatmenettel, és mindent félredobva próbál módszeresen kiirtani valakit, akit _soha nem értett meg_.

A Halálfalók soraiban sokkal több olyan karakter van, aki érdekel, mint azok közt, akikről már így is túl sok információt tudok; ezer oka lehet annak, hogy Voldemort szolgálatába álltak, becsvágy, dicsőség, vagy egy új világrend kiépítésének álomképe - és ha azt gondolják, hogy jobbak a mugliknál, csak varázslói minőségüknél fogva, hát azt mondom igazuk van. Hogy ez egy logikus hierarchiai rendszer, és értem, hogy miért harcolnak érte, és miért ilyen brutálisan. Rengeteg feltételnek kell megfelelniük ahhoz, hogy ebbe a belső körbe kerülhessenek, például nyilván mind nagyon tehetséges varázslók, sokoldalúak, és jobbára okosak (vagyis annak kéne lenniük; aki meg halálfaló, de atombuta, azt is tudjuk, miért van köztük:)); nem kell azzal a tévképzettel felruházni őket, hogy mind Pottert akarják levadászni, vagy mindannyian szívesen élnének egy olyan rendszerben, aminek Voldemort az irányítója - de a saját céljaikhoz talán közelebb kerülnek vele.

Bocsi a regényért; összefoglalva talán meg kéne próbálnunk háromdimenziósnak látnunk a halálfalókat, egyedülálló individuumoknak, ahelyett, hogy mindössze néhány közös tulajdonságot aggatunk rájuk.

2016. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet az utolsóval.

Ne általánosítsunk? Aki halálfalónak áll, az nagyon kis esetben jó ember, talán azért választhatja valaki ezt a létet mert fél vagy félti a családját.

De szerinted normális dolog az hogy a saját céljaik érdekében ártatlan embereket ölnek meg?

És mi az hogy Potternek nincs célja? Az a célja hogy megölje Voldemortot azért, hogy majd a gyerekei békés világban nőhessenek fel. Sajnálom ha te unalmasnak találod azt, ha az emberek békésen élnek a világban anélkül hogy ész nélkül gyilkolnák egymást, gondolom az ilyen gondolkodásmód miatt ölnek meg annyi ártatlan embert manapság.

Persze, van egy véleményed, ahogy mindenki másnak is és nem akartalak leszólni emiatt, de nagyon fel tud idegesíteni amikor valaki a halálfalók eszméivel szimpatizál.

2016. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Leírta normálisan, hogy ő neki miért tetszik jobban a halálfalók karakterek, erre te lényegében lehülyézed. Gratulálok hozzá.

Potternek meg ahogy leírta nincs célja. Potternek jelleme nem volt már a végére, célja még kevésbé. Megkérdezték volna tőle mi az amiben nem ért egyet Voldemorttal akkor nem tudta volna felsorolni.

Halálfalók között meg pont voltak olyanok is, akik nem azért csatlakoztak, mert éppen rossz fiúk, pl.: Piton. Igen, vannak köztük velejéig romlott emberek, de Potterék oldala se éppen ártatlan bárányokból állt. Caramell például elrendelte, hogy nem beszélhetsz Voldemort visszatéréséről. Dolores Umbridge se éppen megfelelő módszereiről volt híres míg ő volt az igazgató. Emlékezünk csak vissza milyen büntetést talált ki Harrynek, aki beszélni mert Voldemortról. Szóval aki feltétlenül rossz jellemmel bírt nem biztos, hogy egyből Halálfaló volt, ahogy nem biztos egyből jóságos karakter az, aki nem Halálfaló.

Ahogy a mi világunk, úgy a Harry Potter világa se Fekete és Fehér. Emiatt könnyen megtörténhet, hogy valaki nem tekinti habzó szájú őrülteknek a Halálfalókat. Nagyon sokan vannak még úgy rajtam kívül, akik olvasták a történetet, hogy a végére egyáltalán nem szimpatizáltak Harryékkel.

2016. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hülyéztem le.Elmondtam hogy mindenkinek meg lehet a véleménye, neki is van, neked is, nekem is, nem szeretheti mindenki ugyanazt.Csak annyit mondtam hogy nem értek vele egyet.

Persze hogy a "jó oldalon" is vannak rossz szándékú emberek, hiszen attól még lehet valaki gonosz hogy nem halálfaló, Umbridge is jó példa erre(habár megjegyezném hogy Umbridge is halálfaló párti volt, attól függetlenül hogy nem volt az).

Caramel se volt szent, de őt leginkább a félelem vezérelte, nem nevezném gonosznak csak azért mert nem engedte hogy Harryék kimondják az igazságot, hiszen a könyv is világosan leírta hogy azért tette ezt mert már elvakította a félelem.

És igen,tettek rossz dolgokat még a legjobb szándékú karaktere is, például ott van Dumbledore akinek nem volt épp fényes a fiatal kora, ő is mugli ellenes volt, neki is volt rossz oldala, ahogy mindenki másnak.De tudod mi különbözteti meg Voldemorttól? Az, hogy ő végül helyesen döntött, és a jó oldalt választotta.Sirius is megmondta az ötödik részben hogy nem lehet csak jókra és halálfalókra osztani a világot,mindenkiben van fekete és fehér is.De pont az számít, hogy mire fog végül hallgatni.

Fogalmas sincs mi bajotok van Harryvel, de kétlem hogy bármelyikünk is jobban vette volna az akadályokat mint ő, elvégre Voldemort szinte mindent elvett tőle, nem soda hogy lelki roncs lett a könyvek végére.És mondhatod, hogy sok ember van aki elvesztette a családját,de azért Harryn sokkal több teher volt annál hogy árvaként kellett felnőnie.

Mégis, szerintem igenis volt célja, ahogy a többieknek is.Egy békés világot teremteni Voldemort nélkül.

Tudom, hogy nem minden halálfaló olyan brutális,mint Voldemort, de aki halálfalónak áll, azt nem csoda hogy elítélik.Hiszen mit is csinálnak? Gyilkolnak és embereket kínoznak, legalábbis a hű halálfalók biztosan.

Nekem Piton a kedvenc karakterem annak ellenére hogy halálfaló volt, mégse tudok egyetérteni veled.Pitont igenis rossz szándék vezérelte amiokor beállt halálfalónak,és ha Lily nem halt volna meg és nem jött volna rá ezáltal hogy mekkor hibát követett el amikor ezt az utat választotta még mindig halálfaló lenne.

Rowling is elmondta hogy nem érti ha valaki a halálfalók eszméivel ért egyet, hiszen világosan leírta hogy milyen emberek ők.

De ettől függetlenül meglehet a véleménye mindenkinek, nem veszekedni akartam, csak elmondtam az enyémet.

2016. márc. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

Szöveg környezetedből egyértelműen kijött, hogy elhordod minden hülyének, amiért azt merte mondani, hogy pár Halálfaló jellemét, stb-jét jobban kidolgozta, így azok a karakterek jobban bejöttek neki. Attól, mert nem írtad le szó szerint, hogy ,,hülye vagy" még mindenki érezte, hogy ezt akartad mondani.

Ahogy Caramelt, úgy sokakat másokat is a félelem vezérelte, hogy belépjenek a Halálfalók közé. Azt elfelejted, hogy nem pusztán Bellatrixokból meg Voldemortokból álltak a Halálfalók. Szóval simán lehet, hogy valaki félelemből csatlakozott, hogy őt ne bántsák.

Harryvel meg elmondom, hogy sokaknak mi bajuk: az, hogy nincs jelleme. Ahogy írtam, ha megkérdezték volna nem tudta volna elmondani mi zavarja őt a Halálfalók eszméjében és miért akarja megölni Voldemortot. Ron meg Hermione normálisan ki volt dolgozva, ő rajtuk tényleg érződött, hogy milyen jellemváltozásokon mentek át, mennyire megviselte az egész őket. Harry? Ő megragadt azon a szinten mikor a Roxfortba került első évesként. Na jó nem, a sorozat végére egy hisztis kisgyerek lett. Nem Rowling írta volna már rég nem ő lett volna a főszereplő, mert meghalt volna, mert annyira életképtelen karakter lett. Nem hiába volt az, hogy a könyvben is beszóltak neki, hogy végzős lenne a Roxfortba, erre nem tud mást csak a Capitulatust. Meg azt, hogy nem fogad el a segítséget, de mindig más húzta ki a bajból. Még a végső csatában is Rowlingnak kellett besegítenie, hogy ne haljon meg. Aztán meg a csodálkozás, hogy a James Potter sorozatok írója is beszólt ezzel kapcsolatban az egyik fejezetben mikor Harry fia konkrétan kijelentette, hogy nem lesz olyan hülye, mint az apja és ő segítséget kér a barátaitól. Szóval ne mondjuk azt, hogy mi nem vettük jobban az akadályokat, hisz, ha nem lett volna ennyire hisztis Harry, akkor nagyon sokszor könnyebben alakultak volna a dolgok és jóval kevesebben halnak meg. Nem durcizott volna pusztán azért, mert Piton nem kivételezik vele, azért, mert ő a hős kiválasztott, akkor konkrétan másképp alakult volna a Főnix rendje rész vége.

Azt meg ahogy írtam Harryék oldala se különb a Halálfalóktól, ők is ugyanolyanok pusztán attól, mert ők nem muglikat gyilkolásznak. Emlékezünk vissza mit is csináltak Siriussal? Ja, hogy bármi féle bizonyíték nélkül bedobták az Azkabanba, ráadásul még a lelkét is megakarták etetni pár Dementorral. Tényleg különbek a Halálfalóktól.

Valaki elítéli a Halálfalókat, akkor ugyanúgy el kell ítélnie a másik oldalt is, hisz az se különb.

2016. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom ha neked ez jött le belőle, ahogy mondtam nem lehülyézni akartam, csak nem értettem vele egyet, de akkor elnézést kérek a válaszolótól ha megbántottam.

Tudom, én is említettem az első kommentemben hogy vannak olyanok, akik félelemből állnak be halálfalónak.De persze hogy az ilyenekről nem sokan beszélnek, hiszen Rowlinga Bellatrix féle halálfalókat írta le részletesebben.Gondolom hogy nem minden halálfaló olyan mint ő, de attól még hogy valaki halálfalónak áll ugynúgy "kell" gyilkolnia az emberekeret Voldemort oldalán, akkor is ha csak félelemből van ott.

Persze hogy szinte mindenki így érzi, hiszen Harry a főszereplő, az ő gondolatai a legkidolgozotabbak, róla tudunk a legtöbbet.

Az is igaz hogy hoz elég idióta döntéseket, és azt a tulajdonságát én sem szeretem hogy mindig csak a saját feje után megy, nem fogad el segítséget.De azért nem hiszem hogy egy gyerek szintjén marad a könyv végére, akkor alaposabban át kéne olvasnod, igenis látszok rajta hogy őt is megviseli ez az egész és az utolsó könyvre ő is felnő.És igen, haltak meg emberek a hibáiból, persze hogy ha nem "hisztizett" volna, máshogy is alakulhattak volna a dolgok,talán még Sirius is élne.De ő is csak egy egyszerű gyerek akit túl sok minden ért az életben és ő is ugyanúgy ember, hozhat rossz döntéseket.De szánt szándékkal nem ölt volna embereket,még csak ártani sem tudott Bellatrixnak sem, mert hiába volt jogosan dühös, egyszerűen nem volt meg benne a szándék. Ráadásul azt se felejtsük el hogy benne élt Voldemort egy darabja, és volt egy kapocs kettőjük között, ami azért kicsit torzította őt is, ezt főleg az ötödik könyben érezhettük.

És ahogy mondtam, mindenki hozhat rossz döntéseket, és az is elég rossz döntés volt hogy Sirius ártatlanul lecsukták 12 évre.De ha belegondolsz, nem csoda hogy nem hallgatták ki, hiszen abban az időben szinte minden gyanús embert lecsuktak a megnövekedett halálfaló-létszám miatt és Siriusra elég sok bizonyíték is volt.Sirius a Black család tagja volt, akik Voldemort egyik leghűségesebb követői, mindenki úgy tudta hogy ő a titokgazda és amikor elfogták azon az utcán ahol felrobbant az a sok mugli és ahol Peter ujját is találták, Sirius csak nevetett, eszébe se jutott mentegetőzni.

Ezek alapján nem csoda hogy lecsukták, ami tényleg hatalmas hiba volt de senki sem tudta az igazat, ha tudták volna nem teszik meg.

Persze, érthető ez is, hiszen senki sem szent, mindenki követ el hibákat,attól még lehet valaki gonosz hogy nem halálfaló.

De maga Rowling, a HP világ megteremtője is nem véletlenül a gonoszabb halálfalókat dolgozta ki, éreztetni akarta hogy nem jók, és persze vannak kivételek, de általánosságban több gonosz embert találsz a halálfalók oldalán mind a Dumbledore oldalon.

Ezért van az hogy a többségben a halálfaló szó a "gonosz" szóval szinte azonos, de ez tényleg nem jelenti azt, hogy minden halálfaló őrült gyilkos, csak hogy sokan vannak köztük akik azok.

2016. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia, utolsó, én az vagyok akivel nem értesz egyet, nem éreztem úgy hogy hülyének nézel, de köszönöm a másik vitapartnerünknek, hogy védelmezett, nagyon kedves tőle. :) Szóval én is válaszolnék még rá akkor, hogy Harrynek azért nincsen célja és látom értelmetlennek a vergődését, mert ez a béketeremtés valami olyasmi volt amibe akaratán kívül csöppent bele- ha belegondolsz, 11 éves koráig az egészről fogalma sem volt, nem épült fel benne egy kép hogy bosszút kell állnia, nem félt Voldemort visszatértétől mert nem ebben nőtt fel. Szemben a többiekkel, vegyük csak Ront, Longbottomot, vagy bármelyik más nem mugliszületésű szereplőt, akik viszont a poszt-háború légkörében cseperedtek fel, na nekik tényleg elhiszem hogy valódi céljuk Voldemort legyőzése és a béke megteremtése. Harry tök véletlenül csak egy eszköz volt ehhez, de végig képtelen volt felmérni a saját határait, nem tudta, hogy mit képes elvégezni egyedül és mihez van szüksége segítségre , mind fizikailag, mind információ terén - neki még az egész varázslótársadalom új, nem ismeri rendesen a működését, mert számára nem ez volt az alapértelmezett ha fogalmazhatok így. Tehát ha kicsit kevésbé fafejű és gyakorlatiasabb lett volna rengeteg dolgot kevesebb veszteséggel és drámával meg tudtak volna oldani. Nem kellett volna utólag kijavítani a hibákat, és elsimitani a buktatókat amiket a saját hülyeségével és forrófejűségével állított magának.


Halálfalókról meg csak annyit, hogy ja, nem csak Bellatrix-féle papiros pszichopaták voltak a soraikban, hanem mondjuk Lucius Malfoy? Nyilván ő se gondolta olyan jó ötletnek a halálfalóskodást, miután Voldemort minden egyes kapcsolatát, minden galleonját, és az egész családját kihasználta, de neki aztán rohadtul nem volt menekvése az egészből. Nyilván náluk mindig központi kérdés lehetett a sárvérű/aranyvérű konfliktus, talán fiatal hevességében nem látta át az egészet, hogy hova vezet az az út, amire Voldemort vezetésével lép, hanem csak még több dicsőséget akart szerezni a Malfoy névnek, aztán meg túl késő volt visszacsinálni(?). Lehet, hogy elvárta tőle a családja, lehet, hogy Narcissa családja várta el, de az is lehet, hogy csak a saját érdekeit akarta volna érvényre juttatni. Lehet ő akart Voldemort helyén lenni, lehetséges, hogy teljesen más világot képzelt el amit megvalósítana, ha abban a pozícióban lenne, ami nem ilyen szélsőséges és sokkal emberibb, de Voldemort túl erős volt, és mire észbe kapott már nem volt menekülési lehetőség (?). Ez mind csak feltételezés, de a Malfoy familíáról (vagy más szélsőséges arisztokrata varázslócsaládokról) például semmit nem olvashatunk sehol, pedig szerintem az ő családfájuk története is érdekes emberi sorsokat mutatna be. De ez csak egy példa.. :)

2018. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!