Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sherlock Holmes könyvek...

Mocis99 kérdése:

Sherlock Holmes könyvek hasónlítanak a filmre?

Figyelt kérdés
Nem régiben megnéztem a Sherlock Holmes c. filmet melyben Robert D. Junior szerepel és kedvem támadt olvasni Sherlock Holmest. Az imént említett filmhez hasonlóak a könyvek is? Vagy csak Guy Richie keze nyomát éreztem a filmekben?

2015. dec. 31. 00:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ritchie*
2015. dec. 31. 00:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos vonatkozásában jól visszadja Holmes karakterét, de inkább Guy Ritchie értelmezése ez. Visszafelé, a könyvek és a sorozat(ok) ismeretében lehet ezt felfedezni, a könyvben ne várd azt, amit a filmen láttál. Viszont kezdj bele, maximum nem jön be, akkor sem vesztettél semmit.
2015. dec. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak mozzanatok a filmben, amelyek összevágnak a novellákban történtekkel, mint amikor a második rész végén Holmes leesik a vízesésbe. De ajánlom, hogy nézd meg a régi filmet. Jeremy Brett játszotta benne Holmest. Kicsit száraz a film (mert angol), de amúgy a novellák is azok.
2015. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sátán kutyáját olvastam. Az nekem bejött.
2015. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Én az eredeti novellákat olvastam, meg a regényeket (szerintem az összes magyarul fellelhetőt), és amikor a filmet néztem, el voltam képedve. RDJ karaktere közelebb állt Jack Sparrow-hoz, mint Sherlock Holmeshoz.

A régi tévésorozatot ajánlom, Jeremy Brettel, ahogy az egyik előző válaszoló is írta.

2016. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A régi sorozatot (Jeremy Brett) én is ajánlom, nagyon közel áll a könyvhöz.

Az új Sherlock Holmes feldolgozásokról pedig a következő a véleményem:


- az amerikai verzió BORZALMAS. Talán ez a pontos címe: Sherlock és Watson. Tipikus amerikai rendezés, köze nincs az eredeti történethez.


- az angol verzió ZSENIÁLIS! A pontos címe: Sherlock. De úgy is meg szokták különböztetni, hogy a BBC féle Sherlock. Benedict Cumberbatch a főszereplő. Nem készült el sok rész eddig (sajnos), de mindet imádom. Érdemes megnézned. Persze ez sem követi hűen az eredeti története, de fantasztikusan adaptálták a 21. századba, csakis ajánlani tudom! :)

2016. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!