Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok az álmaitokból...

Szoktatok az álmaitokból ihletet meríteni?

Figyelt kérdés
A könyvíráshoz, novellaíráshoz, versíráshoz.

2016. jan. 8. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Magam nem írok, de volt már több olyan álmom is, hogy egy az egyben bestsellert lehetett volna írni belőle, vagy legalább egy jó film forgatókönyvét. Úgyhogy biztosan tudnék, ha amúgy írnék.
2016. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem rendszeresen, de szoktam.
2016. jan. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Heti rendszerességgel kell előadásokat tartanom.

Este rendszerint hallgatóim életén gondolkozom,s álmaimban igen sűrűn találok témát,amiről nekik beszélek.Ébredésem folyamatában ezek az álmok még elevenen bennem vannak,s míg fel nem ébredek egészen,igyekszem összeállítani gondolataimat.

Amikor felkészülök,rendszerint relaxált állapotba csendesedek,és szóról szóra megfogalmazom mondandómat.

Álmainkban,relaxált állapotunkban,és muzsikálás közben jobb agyfelünk dominál.

2016. jan. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoktam; a főszereplő álmait így írom meg :)
2016. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sok ötlet jött már álomból. Éjjeliszekrénybe be van készítve egy füzet és pár toll, ceruza. Mivel ébredés után gyorsan kezd foszlani az álom így körmölöm le, hogy emlékezzek mindenre. Próbálkozom az írással. Itt már volt egy köröm, hogy egyáltalán van-e valami tehetségem ehhez. Jó véleményeket kaptam. Hobbinak jó, álmaim meg mindig lesznek, remélhetőleg. Megélni nem hiszem, hogy tudnék belőle.
2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én eleve egy álom miatt kezdtem el írni. Úgy éreztem muszáj leírnom, és amikor ébren voltam, akkor elkezdtem tovább írni és valahogy elkapott a hév. Még ma is van, hogy egy-egy álom adja az alapötletet. :)
2016. jan. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

Én is rengetek "művemhez" merítek ötletet az álmaimból. Mivel elég sok rémálmom van, amik általában élénken megmaradnak és remek thrillert lehet belőlük írni.

Csak kíváncsi voltam más is van-e így.

2016. jan. 16. 17:49
 8/10 anonim ***** válasza:
én így vagyok vele. szinte minden álmom olyan eseménydús és érdekes, hogy simán lehetne egy jó történet alapja.
2016. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, velem mi van, de nekem csak ilyen értelmetlen, zavaros álmok jutnak mindig, pl. legutóbb egy aquaparkban voltam, kiderült, hogy terhes vagyok, ott ültem a medence szélén, fogtam a hasam és agyaltam, mert még nem volt barátom és fogalmam sem volt, ki lehet a gyerek apja (???). Szóval ilyen álomból szerintem nem sok ihletet lehet meríteni.
2016. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hát az ilyenekből tényleg nem :'D :'D :D
2016. febr. 2. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!