Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJGerek! Nektek melyik a...

Pillangó423 kérdése:

SzJGerek! Nektek melyik a kedvenc napotok, napjaitok?

Figyelt kérdés

Nekem, amikor - elmentek az állatkertbe

- a telefon őrület volt

Most nem jut eszembe több. Annyit kérek, hogy ne az oldal, vagy napszámot írjátok, mert úgy nem ismerem föl.

Köszi



2016. febr. 7. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt a flashmob :) meg a keringő és a Vidéki sanzon-os előadásuk... Meg mikor az utolsó osztálykirándulásukon Cortez mondja Reninek, hogy: "Idegesített, hogy nem köszöntél. (...) Aztán rohadtul idegesített, hogy beléd estem." Ez a kedvencem. *-*
2016. febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az utolsó osztálykirándulás amikor bevalja érzelmeit Cortez Reninek és amikor összejönnek a karácsonyi bulin vagy a szilveszteri csók a 4. részben
2016. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fruzs33 ***** válasza:
Nekem az 5. könyv tetszik,mert ekkor jön össze Reni Cortezzel. Illetve most a 7-eset olvasom,az is nagyon tetszik.
2016. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Gábor beszéde:

– Zsidák Gábor vagyok, Szent Johanná-s végzős diák, a 12/bbe járok. Ezt azoknak mondom, akik még

életükben nem láttak vagy csak nem emlékeznek rám. Üdv, Gondos tanárnő! – vette ki a fél kezét a zsebéből, és intett

a vörös hajú kémiatanárnak. Ez volt a beszédében az első alkalom, amikor az egész tornaterem egyszerre nevetett fel,

de korántsem az utolsó. Gábor visszadugta a zsebébe a kezét, eléggé „stand up” stílusúra vette a figurát, és folytatta.

– Tehát most, hogy tisztáztuk, pontosan ki vagyok, és sokak számára kiderült, hogy négy éve idejárok, megosztanék

néhány gondolatot. Ne aggódjanak, nem magamról, az még engem sem érdekelne – mondta, nem kis derültséget

keltve a nézők között. Kata a lelátó első sorában, Gábor szülei és nagymamája mellett büszkén figyelte és fotózta. –

Emlékszem, amikor először beléptem az épületbe, frászt kaptam a Jeanne d’Arc-szobortól. Nem értettem, hogy miért

ijesztgetik a diákokat egy ilyen régi, félelmetes darabbal. Aztán megpillantottam mellette az igazgatóhelyettest, aki

vonalzóval a kezében bökdösött, és rájöttem, a szobor ebben az épületben a legkevésbé félelmetes dolog. És akkor

még nem is jártam a kémialaborban... – mondta, a tömeg pedig ismét felnevetett, és Gábornak hatásszünetet kellett

tartania, ugyanis a tapstól nem tudta folytatni. – Az osztályunkba lépve aztán elgondolkodtam, biztosan jó helyen

járok-e, és emlékszem, egy pillanatra benéztem az a-sokhoz, hogy esetleg nem az-e az én termem. Szerencsémre nem,

az ő társaságuk az elmúlt négy évben még nálam is unalmasabb volt, ami még engem is megdöbbentett, úgyhogy

utólag is hálás vagyok, hogy nem velük jártam egy osztályba.

– Hé, Zsidák vicces! – hajolt előre Ricsi.

– Tényleg. Nagyon jókat mond – bólogatott Virág mosolyogva.

– Úgyhogy b-s lettem – szólt újra a mikrofonba. – Hogy ez mit jelent ebben az iskolában? A lehető legrosszabbat és

egyben persze a legjobbat is. Mondanám, hogy az első napokban csendben szemlélődtem, de ez az egész négy

évemre jellemző. Viszont attól, hogy nem beszéltem sokat, még nagyon is részese voltam mindennek és megkaptam

mindent. Hogy mit? – tárta szét a karját. – Hát, mindent. Az első pillanattól kezdve volt legjobb barátom, és bár

szerintem egy bő fél évig abszolúte nem értettük egymást, Jacques-kal remekül kijöttem.

Jacques büszkén bólogatott, és mosolyogva tapsolt.

– Aztán ott van a barátnőm, akitől először rettegtem. Hogy miért? Nézzék meg – mutatott fel a lelátóra, ahol Kata

rázkódó vállal, nevetve állt fel, és hullafehér arccal, fekete sminkkel fordult körbe, aprót hajolva, mintegy

bemutatkozásképpen. – Ne ítéljenek elsőre, én is azt hittem, hogy majd Hollóra festett arccal kell vele szellemet

idéznem, de persze erről szó sincs. Csak egyedi a stílusa. Engem megnyert. Aztán ott vannak a többiek is. Közéjük

tartozom akkor is, ha néha nem vették észre, hogy hiányzom. Előbb-utóbb csak feltűnt valakinek... – pillantott

Ricsire, aki nevetve bólogatott. – Renivel mindig is remekül megértettem magam – mutatott felém Gábor, mire az

egész nézőtér egy emberként fordult felém. – Ott voltam, amikor meglátta Cortezt, a srácot, akiért az egész suli

egyszerre sóhajtott fel minden egyes szünetben... – mondta. – És ott voltam, amikor Reni két és fél év után végre tett

egy lépést. Hát, nem csodás? – kérdezte. Oké, ezúttal rajtam röhögött az egész tornaterem, de az igazsághoz

hozzátartozik, hogy én is jól szórakoztam magamon. – Reni és Cortez, akik beállították a szenvedés, félreértés és

bénázás minden csúcsát. Időnként már én is ott tartottam, hogy nem bírom tovább, fel kell szólalnom. Elképzelhetik,

hogy ha ilyen drasztikus lépést terveztem, akkor mennyire súlyos volt a helyzet – mosolygott. – De végül minden

megoldódott, és egyébként, aki nem tudná, együtt készülnek Párizsba, mert Reni okos, Cortezen meg majd jól fog

állni a légitársaság uniformisa... – tette hozzá. A fejemet fogva nevettem, és az ujjaimmal szívet mutattam felé. –

Szóval Szent Johanná-s lányok, készíthetitek a zsepiket és a „Ne hagyj itt minket!” táblákat, mert Cortez nemcsak

foglalt, hanem el is ballag, viszont a tablóképen meghagyja az utókornak a mosolyát, lehet olvadozni a szünetekben

– mondta, Cortez pedig lesütött szemmel röhögött. – Van nekünk még párosunk, például Ricsi és Virág. Ott ülnek –

bökött Gábor feléjük. – A dühös raszta és a boldog hippi. Komolyan, amikor először megláttam Virágot, még

depressziós emós volt, összeszedett magának valami pszichopata barátot, aztán jött Ricsi, fehér ló helyett robogón,

kiütötte az emós gyereket, és megnyerte Virágot, aki ettől olyan boldog lett, hogy azóta is Woodstockban érzi magát.

Óriási taps és füttykoncert közepette Gábor megvakarta az állát, és a tekintete megállapodott... Kingán.

– Már említettem, hogy a Szent Johannában mindenki fél az igazgatóhelyettestől. Na, de van valaki, akitől még

Máday igazgatóhelyettes asszony is tart egy kicsit, akár beismeri, akár nem. Igen, Kingáról beszélek – bólogatott

körbe, mert a tornateremben halk duruzsolás vette kezdetét. Kinga elégedett mosollyal fonta össze a karját, Gábor

pedig folytatta. – Természetesen Kingáról egy fél rossz szót sem tudnék mondani, és nem csak azért, mert félek tőle.

Nevetve tapsoltam a többiekkel együtt, Gábor pedig várt, amíg elcsendesedik a tömeg. – Soha nem ismertem még

Kingához hasonló embert. Ő fantasztikus lány, nemcsak őszinte, határozott és céltudatos, hanem igazi barát is.

Sokszor mond olyat, amivel megbánt másokat, talán időnként észre sem veszi, de egy biztos. Mindig igaza van, és a

szíve mélyén ezt mindenki tudja. Ő az a lány, aki elérte, hogy Dave felnézzen a Mac cuccaiból, legalább annyi időre,

hogy egymásba zúgjanak, ő az, aki mindenkit helyre tett, legfőképpen Renit, őt, azt hiszem, pontosan két és fél millió

alkalommal, és ha ő nem lett volna elég bátor ahhoz, hogy kimondja, amit gondol, talán Zsolti most nem tudna járni,

csak gurulni...

– Hőőő! – röhögött fel Zsolti, a kezében kalóriaszegény kekszet tartva, majd átgondolta a hallottakat, és megadóan

bólintott, amolyan „jó, talán ez igaz" stílusban.

– Zsoltit egyébként kétlem, hogy be kéne mutatnom bárkinek is. Millió hülyeség kitalálója, első számú

„Máday-rajongó”, a „cső ki”, „csokoládé” és hasonló, értelmetlen köszönések szabadalmaztatója és osztályunk

oszlopos tagja. A közelében két dolgot biztosan megtalálunk. Valami kaját és Dave-et – mosolyodott el és hagyta,

hogy lecsendesedjen a taps. – Dave. Hm – tűnődött el Gábor. – Mit is mondhatnék róla? Á, inkább látogassák meg

weboldalát, jelöljék a közösségiken, kövessék a Twitteren, vagy hívják, éjjel-nappal elérhető, és egészen biztos, hogy

talál megoldást a problémájukra – mutatta be a mindenesünket, mire Dave az iPhone-jával a kezében körbefordult,

és helyeslően bólogatott

Gábor türelmesen várta, hogy az alsóbb évesek és a rokonok valamint a tanárok abbahagyják a nevetést, majd a

mikrofonhoz hajolt.

– Tisztázzunk valamit. Macu nem kínai, hanem japán. Hogy Okitsugu barátunk pontos származási helyét a mai

napig nem tudja a fél osztályunk, ez részben Farkas tanárnő hibája – kereste meg a tekintetével a vörös arccal

pironkodó föcitanárt. – Tanárnő Most komolyan! Nyáron tartson egy-két utókorrepetálást, ne engedje Virágot el úgy,

hogy keveri Japánt és Kínát, Egert és Visegrádot, Líbiát és Libanont... Vagy talán az lenne a legjobb, ha Virágot

egyáltalán nem engednék el – fejezte be. Virág hangosan nevetgélve szórakozott saját magán, mi pedig

valamennyien hangos tapsolásba kezdtünk. – Na, jó – tette fel a kezét Gábor. – Csak vicceltem. Virágot várja

Szombathely, akkor is, ha fogalma sincs arról, hogy merre van. Művészlélek, majd vigyáz rá Ricsi meg a rockerek –

mutatott Andris és Robi felé. – Igen, ők lennének azok. Andris és Robi osztályunk rockerei, szétválaszthatatlanok,

elvetemültek és mindketten teljesen őrültek. Viszont – tette fel a kezét, „még nem végeztem” mozdulattal –

elképesztően jó barátok. Ez egyébként az egész osztályunkra jellemző, például szinte soha nem veszekedtünk,

irigykedtünk vagy kétszínűsködtünk, sőt, amink volt, azt szívesen bedobtuk a közösbe. Házik, uzsonna, Edina –

sorolta, és kész.

Az egész iskola füttyögve és röhögve zendült fel, Edina pedig lángvörös arccal ült a helyén, és megpróbált elbújni a

kezében tartott virágcsokor mögé. – Nyugi, Dina, ez csak vicc volt – szólt le rá Gábor. – Vagy mégsem? – tűnődött el

a szemöldökét ráncolva, és hatásszünetet tartott, mert a nevetés elnyomta a hangját. – Hát, így voltunk mi,

tizenketten, plusz-mínusz egy, mert ugye, a négy számjegyű IQ-val rendelkező Neményit időközben elveszítettük,

ami legalább egy osztálytársunkat mélyen érintett, és tízet pedig megkönnyebbüléssel töltött el... – mosolygott. –

Érdekes, és azt hiszem, a magunk módján utánozhatatlan társaság voltunk, rengeteg vicces és boldog pillanatot

éltünk át együtt, de ez a négy év nemcsak erről szólt. Hanem az összetartásról és a barátságról is. Mindannyian

hallgattunk, amikor faggattak minket egy-egy balhéval kapcsolatban. Egy emberként szurkoltunk egymásért a

versenyeken, javításokkor, pótvizsgán. Betegség, sérülés... Ott voltunk, hogy támogassuk egymást. Ha történt valami

rossz velünk, nem maradtunk teljesen egyedül akkor sem, ha például arra vágytunk volna. Nem tágítottunk egymás

mellől – váltott kissé komolyabb témára Gábor, mi pedig valamennyien elgondolkoztunk a hallottakon. Cortez

nagymamája, Virág-Dorián-affér, Gábor nagypapája, az ofő kórházba kerülése, Jacques pályaválasztása... Mind-mind

olyan szituáció, amiben mindanynyian részt vettünk valamilyen formában. – Eltelt a négy év, talán gyorsabban, mint

szerettük volna – folytatta. – De remélem, hogy tanáraink sokáig emlékezni fognak ránk. Vladár tanár úr bizonyára

hiányolni fogja a csütörtök reggeleket, feledhetetlen órák voltak. Kardos tanár úr, a ballagásunk után talán minden

beszedett dolgozatán rajta lesz a diák neve, ha mégsem, akkor Cortez tovább kísérti... Gondos tanárnő,

biztosíthatom, hogy a kémialaborban mostantól jól fog járni az óra. Farkas tanárnő és Baranyai tanárnő, utólag is

elnézést, amiért időnként nehezen bírtak velünk, és hogy lenyúltuk a csontvázat. De visszahoztuk! Tölgyessy tanár

úr, remélem, miután kikerülünk innen, sikerül feltörhetetlen wifit varázsolni a suli hálózatához. Ez így túl egyszerű

volt. Szekeres tanár úr és Korponay tanárnő, feledhetetlen tesiórákat töltöttünk együtt, igaz, mi, fiúk négy évig

fociztunk, de a lányok óráit figyelve megállapíthattuk, ők helyettünk is tornáztak... – mondta Gábor, mi pedig

valamennyien elhúztuk a szánkat, mert eszünkbe jutott a rengeteg gimnasztika. – Mr. O’Realy! – fordult az

angoltanárunk felé. – Nem is tudom, hogy mondjam el. Ez egy francia tagozatos iskola, így a nyelvi előadóban

hallgatott angol párbeszédek hetven-nyolcvan százalékát egyáltalán nem értettük – vallotta be, a tanár pedig, aki

britként természetesen kedveli a humor ezen fajtáját, tapsolva nevetett. – Drága Barka tanárnő! Még előttünk az

érettségi, így csak annyit mondok, köszönet a rengeteg diktálásért, összeszámoltam, kilencedik óta tizenegy

spirálfüzetem telt be, és nem írok nagy betűvel. Khm... Köszönjük az okítást! – fogalmazta meg finoman a

véleményét a maratoni diktálásokról. – Borrel igazgató úr, köszönjük, hogy ilyen nagyszerű iskolát igazgat, egy

élmény volt idejárni – fordult a diri felé.

 – Haller tanár úr! Köszönjük, hogy türelemmel, még több türelemmel és annál is nagyobb türelemmel viselt el

minket, nem kívánhat az ember jobb osztályfőnököt önnél. Hálásan köszönünk mindent, és tudjuk, hogy még

mindig rengeteg megbeszélnivalónk akadna, de sajnos már nem lesz rá alkalom. Bárcsak még lenne – mondta Gábor,

és az ofő megtörölte a szemét. Őt nem nehéz meghatni, eléggé a szívéhez nőttünk. Gábor széttárt karral fordult az

utolsó, szándékosan a végére hagyott pedagógus felé.

– Máday igazgatóhelyettes asszony! – nézett rá, Máday pedig felvont szemöldökkel, amolyan „na, halljam, ne

kímélj" pillantással várta, mi lesz ebből. – Önnek csak köszönjük. Hogy mit? Például, hogy részesei lehettünk valami

jónak, valami emlékezetesnek, valami összetartónak és építőnek, valami olyannak, amiben mindenki ugyanúgy

számít, amiben nincsenek kivételek, ami mindenkinek ugyanúgy szól és ugyanazt jelenti. És hogy ez mi? Az egész

Szent Johanna gimi – fejezte be, majd meghajolt.



Ebből is az hogy:

Ez egyébként az egész osztályunkra jellemző, például szinte soha nem veszekedtünk,

irigykedtünk vagy kétszínűsködtünk, sőt, amink volt, azt szívesen bedobtuk a közösbe. Házik, uzsonna, Edina –

sorolta, és kész.

2016. febr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Könyvimádó05 ***** válasza:
DECEMBER 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor Cortez mondja reninek hogy törölje ki gombát az ismerősei közül mert nincs kedve megverni ,miután renot sírni látja👌❤❤❤❤❤❤💕
2016. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szalagavatós ruhapróba

Szalagavató

Mikor Reniék utcájában elmegy az àram

Es ez a beszéd

12/b egy èlmény volt...

Cortez az ablakban

1. út Párizsba

Bécsi osztálykirándulás

Was kost das zimmer

Dec.20.

Ricsi leüti Doriánt

2016. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Jelenleg a Szeptember 1.

December 20.

És a hatodik rész amiben az összes.

I luv szjg.

2016. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az utolsó osztálykiránduláson a medencés parti.
2017. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szeptember 8., és december 20. <3
2017. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!