Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjek bele a regényembe?

Hogy kezdjek bele a regényembe?

Figyelt kérdés
Kicsit gondban vagyok a történetem elkezdésével. Egy egyszerűbb történetet szeretnék írni, gimnazistákról, de fogalmam sincs, hogy kezdhetnék bele, mondhatni elakadtam az első mondatnál. A leglogikusabb lépéssel indítanék szívem szerint, avagy kilencedik osztály eleje, de mivel ez kissé sablonos, nem vagyok benne biztos. Ha meg így kezdeném, végig szeretném írni a négy évet. Esetleg arra gondoltam, hogy valami nagyobb iskolai esemény révén indulna el a cselekmény, de igazándiból ötletem sincs. Blog lenne természetesen - nem hiszem, hogy ilyen könyvekre már lenne kereset -, de azért szeretnék egy igényes történetet magaménak tudhatni.

2016. máj. 20. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vázlat. :) Írj részletes vázlatot, egy cselekményhálót. Írd ki a szereplőket, néhány oldalban csináld meg a karakterlapjukat, a helyszíneket is (legalább a fontosabbakat), gyűjtsd ki.


Ha szeretnéd, belinkelem a tanácsot privátban, amit én kaptam. :)

2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában vagy év elejétől vagy pedig úgy kezdik az ilyen történeteket, hogy a család elköltözik, és új suliba kell mennie a főszereplőnek. Ha valami mást ki tudnál találni, az kicsit eredetibb lenne. Még gondolkodj rajta egy picit, tuti eszedbe jut valami kevésbé sablonos. De ha nem, így is kezdheted, ha utána lesz valami nagy fordulat:D

Ha kész lesz a blog, akkor elküldenéd? Engem érdekelne:)

2016. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
A kérdésed alapján: sehogy.
2016. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 és nem a kérdésem alapján?
2016. máj. 21. 13:47
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a válaszod, még gondolkozok rajta, és el is küldön, ha érdekel. :)
2016. máj. 21. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

"#3 és nem a kérdésem alapján?"


Nem megbántani akartalak, nem azért írtam.

De ha ezt itt kell megkérdezned, akkor szerintem felesleges erre fordítanod az idődet.

Ezzel az erővel meg is írhatnánk helyetted.


Ha én megmondom, hogy mit írj, akkor az nem a te regényed lesz.

2016. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azt kérem, hogy megmondd mit írjak, hanem tanácsot kérek, hol javasolt elkezdeni. Írtam már ilyen történeteket, de nem akarom minden ugyanazon séma alapján indítani. Csak annyi érdekel, mások mit gondolnak, mi teheti érdekesebbé a kezdést.
2016. máj. 21. 14:11
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
2-es vagyok, még mindig érdekel:D
2016. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Kezdd egy sulibulival, a gólyabállal vagy egy osztálykirándulással.
2016. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Ezen az oldalon sok hasznos információt találsz:

[link]


A faceebookon is megtalálod Regényírás-könyvírás néven.

2016. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!