Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Anna Karenina könyv és...

Zyebra kérdése:

Az Anna Karenina könyv és film mennyire hasonlít?

Figyelt kérdés
Irodalom tételeim között van egy olyan, hogy orosz próza. Ahhoz el kellene olvasnom az Anna Kareninát, de őszintén szólva utálom Tolsztojt. Nekiálltam már egyszer a könyvnek, de pár oldal után abbahagytam, pedig én imádom az ilyen irodalmat. Shakespeare és Szophoklész a nagy kedvenceim, de az orosz írók (Tolsztoj, Dovsztojeszki) nekem túl "részletesek".Ha megnézem a 2012-es filmet az elég, vagy olvassam el a könyvet? Nagy a különbség közöttük?

2016. jún. 15. 20:41
 1/5 anonim válasza:
Én emelt magyarból érettségiztem idén, tétel volt nekem Anna Karenina, nem láttam a filmet és nem olvastam el a könyvet. Az a lényeg, hogy értsd, tudj róla beszélni, az üzenetéről, sem közép sem emelt szinten nem fogják kérni, hogy meséld el a könyv cselekményét :)
2016. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagy orosz regények filmes adaptációival az a baj, hogy a könyvek egyik legfontosabb eleme általában a szereplők lelkében lezajló vívódás, amit nemigazán lehet filmre vinni.
2016. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát akkor biztos ami biztos ma átrágom magamat a könyvön.Már csak azért is, hogy a szereplők személyiségéről tudjak beszélni.
2016. jún. 16. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt átrágod magadat a könyvön? Az igen. :-)
2016. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Enyhén szólva könyvmoly vagyok.Igaz ezt a könyvet nem szeretem, de a sok olvasástól már megedződtem. :D
2016. jún. 19. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!