Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan van leírva a szex a...

Hogyan van leírva a szex a könyvekben?

Figyelt kérdés
Éppen könyvet írok és nemsokára elérek ahoz a részhez, amikor lesz benne egy ilyen jelenet. Az egész a főhös szemszögéből. A gond az, hogy még ilyet nem olvastam könyvben, szóval nem nagyon tudom elképzelni, hogyan kéne leírnom. A könyvet ifjusági korosztálynak írom így nem akarom nagyon részletesre, de mégis jó lenne egy pár mondatot írni. Ha tudtok ilyen könyvrészleteket azt is leírhatjátok, de tanácsokall is elláthattok. Előre is köszönök minden választ!

2016. jún. 25. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ne csak annyi legyen, hogy leírod, hogy fizikailag mi történik, hanem koncentrálj a szereplők érzéseire. Nem kell nagyon részletezni, az olvasó úgyis ki tudja egészíteni a fantáziájával a jelenetet. Sokszor a kevesebb több. :)
2016. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az olvasók szeretik , ha az részletesen van leírva. Akartam keresni részletet egy könyvből , de nem találtam. A címe tökéletes kémia. Abban elég erotikusan, de közben romantikusan vannak leírva a dolgok:)
2016. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Olvasd el az Alkonyat könyveket, az is gyerekeknek szóló erotikus sorozat.
2016. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Alkonyatban tudtommal nincsen részletes szexjelenet, csak utalnak rá...
2016. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2016. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 RoseTyler ***** válasza:

Lehet csak utalni rá, aztán a többit az olvasók fantáziájára bízni. Én, felnőttként, sokszor ezt utálom a legjobban. :)

Vagy megírhatod úgy is, hogy nem nevezel a nevén semmit (de hülye hasonlatokat sem használsz), mégis benne van minden, amit meg szeretnél mutatni a jelenetben. Ehhez ügyesen kell fogalmazni, jól kell hangulatot teremteni, hatásos képekkel kell dolgozni. Úgy is csinálhatod, hogy elképzeled filmjelenetként, hogy mit látnál szívesen benne, utána pedig szavakba öntöd. Ha E/1-ben írsz, akkor rengeteg gondolatot és érzést közbe tudsz szúrni, ami alatt bőven történnek a dolgok, viszont ugye nem kell külön leírnod, hogy épp mi. Ezzel azért vigyázz, ne ess át vele a ló túloldalára, mert a végén még elfelejti az olvasó, hogy épp mi is történik a sok agyalás közepette. :)

Amúgy meg vedd lazán, lehet, hogy jobb is, hogy nem olvastál még ilyet, így legalább nem fogsz utánozni senkit és semmit, hanem kreatívan megoldod magad. ;)

2016. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet naturalisztikus, mint a modern novellákban vagy Boris Vian esetében, de például Hrabal úgy írja ezt le a Szigorúan ellenőrzött vonatokban, hogy "És akkor meghasadt az ég", stb, stb, kicsit elvontabb, költőibb az egész. Ez inkább a történettel és a stílussal van összefüggésben. Ha mondjuk durvább a sztori, akkor jobb, ha relistább, naturalisztikusabb, de hogy ha emelkedetebb, költőibb a történet, akkor érdemesebb inkább körbeírni, hogy éppen mi történt.
2016. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld maga a cselekvést, ahogy a karekterek viselkednek, úgy tovább vinni, a hogy a sztori viszi ! :D illjen bele,úgy fogalmazd meg...


De egy ilyen " és akkor úgy meg b... ta, hogy. " nem illik oda nyilván! :D

2016. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!