Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt olyan aki beleolvasna...

Van itt olyan aki beleolvasna a könyvembe és véleményt mondana róla?

Figyelt kérdés

Nem muszáj elolvasni, elég csak a hangulat, stb. Pozitív, negatív kritika jöhet, bírom a strapát. Már csak azért is mert a kiadók sorra visszautasítottak, gondolom jó okkal.

Úgyhogy inkább közkinccsé teszem, olvassa aki akarja.

Viszont a véleményekre kíváncsi lennék.


Elvont, misztikus, spiritális regény.

[link]


2016. jún. 26. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Beleolvastam a regényedbe, látszik, hogy van tehetséged az íráshoz. Viszont ami számomra zavaró volt, hogy nagyon hosszúak a mondataid. Nincs ezzel gond, mert azokra is szükség van, de a rövidekre is. És a jelzők használatánál azt tudom még tanácsolni, hogy a kevesebb néha több. De ezt leszámítva szerintem teljesen rendben van a történet :)
2016. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

ajánlom tovább olvasni. csavaros :P

2016. jún. 27. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem azért utasítottak el, mert a könyved olyan, mint egy kötelező olvasmány-nyelven íródott fantasy. de komolyan.... nem is 21. századi nyelvezetet használsz, meg folyton véletlenszerűen megjelenik az író, azt belefecseg a dologba. de komolyan, ez a legidegesítőbb a dologban! nem érdekel, hogy az írónak mi a véleménye a saját művéről, vagy az olvasókról. ilyennel, hogy "a kedves olvasó most biztosan..." konkrétan csak kötelező olvasmányokban találkoztam - azokban, amik a 20. sz. előtt jelentek meg. pontosan ki a célközönséged ezzel a stílussal?

elolvastam nagyjából az első kettő és fél fejezetet és az utolsó kettőt, mert többet nem bírtam. és az utolsó kettőtől szinte kedvem támadt volna elolvasni az egészet, de csak SZINTE. az a gond az egésszel, hogy a sztori jónak tűnik, de a szövege számomra olyan béna, egyhangú és unalmas, hogy egyszerűen ha elolvasnám szinte mazochistának mondhatnám magam. (esetleg megpróbálhatod átfogalmazni érthetőbbre és megint megpróbálni a kiadást, ha nem tartod cikinek)

az előző válaszoló már mondta előttem is, de a mondataid is NAGYON hosszúak. volt egy olyan bekezdésed, ami ~15 sorból, ezen belül pedig kettő darab mondatból állt. nem jó.


ez az én véleményem, valószínűleg vannak olyanok is, akiknek tetszik ez a stílus. én azt mondom, ne add fel. azért egy egész könyvet megírni nem kis meló, szóval le a kalappal, amiért neked sikerült végigcsinálnod.

próbálj ki egy másik stílust is, fogalmazz egyszerűbben, és ha bejön neked is, akkor simán próbálkozz megint a kiadóknál. hajrá!

2016. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

wow

köszönom megtiszteő kritikádat, melyet még akkor is jó olvasni ha egy kicsit nehéz olvasni :)

De avló igaz, sokszor túlbonyolítottam a mondatokat, a kevesebb valóban néha több lenne.

a "kedves olvasó" résszel kapcsolatban pedig az alábbiakat tudom mondani:


SPOILER!!!


a sztori három szálból áll, egy éjszakai, egy nappali, és egy "könyv a könyvben", amit valójában a főhős írt, így az ő szavait olvashatod. Eleve az ajánlás is őtőle van, a lányának...


:)


SPOILER VÉGE


de egyébként lehet nehezen emészthető, a sztori is lehet túl van bonyolítva, sokszor nem egyértelműsítem hogy egy adott jelenet melyik szálhoz tartozhat, sokszor ez szabad asszociáció.

2016. júl. 1. 20:58
 5/5 A kérdező kommentje:

a célközönség pedig? hmmm.. nem is tudom.

Én.

Lehet csak én fogom érteni igazán?

2016. júl. 1. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!