Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért utálják sokan Daeneryst?

Miért utálják sokan Daeneryst?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy rossz véleménnyel vannak róla, pedig nekem ő a kedvenc karakterem. Miből fakad az őt övező gyűlölet? Ezzel szemben pl. Jont imádják, pedig elég gyenge karakter, a sorozatban is ő van talán legjobban túlhype-olva.

2016. jún. 30. 21:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert nagyon ellaposodott a történetszála, önmagát ismétli sokszor, de aki nézi a sorozatot és látta az évadzáró részt az szerintem most felértékelte a karakterét :)
2016. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem gyűlölet övezi, hanem vmilyen szintű ellenszenv a nemtörődömsége miatt. Megakarja hódítani Westerost, de igazából magasból tesz Westerosra, mert ő csak egy trónt lát maga előtt, amit az egyik őse csinált és azon akar ülni.
2016. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Én Jont is utálom. A legunalmasabb karakter.
2016. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Mert sok karakterhez képest elég... bénácska. Ráadásul nekem személy szerint az tetszik a könyvekben, hogy mennyire árnyalt és mennyire emberközeli karakterek vannak benne.

Dany pedig... nem igazán az. Megint csak egy cukcsi kiscsaj, akivel együtt kell érezni, akinek dob valami nevetségesen nagy túlerőt a gép, amitől ő lesz az instant Jani.

Valahogy igazán nincs súlya a cselekedeteinek, mert ha valakinek nem tetszik, akkor megeteti a sárkányaival és ennyi.


Ráadásul nem szeretem ezeket a csudi-csodás megváltó tündérke karaktereket.

Dany meg főleg egy olyan, aki ide szalad, oda fut, mindenhol azt csinálja, ami eszébe jut, utána meg oldják meg körülötte a hűséges pincsikutyái a gondokat, hogy a hercegnő körbesétálhasson szépen kiöltözve, csini hajjal.


A legtöbb másik szereplőnek sokkal jobban meg kell gondolni, hogy mit csinál, mert nincs fantasztikus csodafegyvere, meg hűséges szerelmes csapata, aki kivakarja a kakiból. Ettől valahogy minden cselekedetük könnyen végződhet nagyon csúnyán és tudod, hogy a világ akkor is megy tovább.


Nagyon csalódott leszek, ha minden bejön neki a végére és ő lesz az imádott mindenható királynő.


Nem bírom a hozzáállását sem. Az az "én vagyok a királynő, jogom van hozzá" pont ugyan az a hozzáállás, mint a többi idiótáé, akik tízperenként királynak kiáltják ki magukat, de mivel ő egy csinos, picike szőke csaj, ezért szurkolni kell neki.

Főleg úgy vicces, hogy az apját mindenki utálta, mert rossz király és kegyetlen ember volt. Teljesen érthető, hogy miért nem szerették.

2016. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Úgy bírom mikor értelmesen megválaszolok egy kérdést hogy segítsek, erre valaki lepontozza azt. Köszi szépen :)
2016. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

nekem Ramsey volt a kedvenc karakterem

Daenerys csak ül és ül, aztán bajba kerül, aztán kikászálódik és ül még egy kicsit, és idegesit hogy Arya idősebbnek néz ki xd

2016. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én olvastam a könyveket és valamiért nagyon megfogott Daenerys karaktere, csak elszomorít mikor mindenki lejárja szegényt. Persze vannak hibái neki is, de (a Trónok harcában) még csak 11 éves, van még mit tanulnia, de hiszem hogy jó uralkodó lesz (az apján, Roberten és a pereputtyán már rég túltett). Mindenkinek ment a zöld!
2016. jún. 30. 22:32
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
Köszönjük :)
2016. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát én nem olvastam ki az összes könyvet (a Varjak Lakomáját olvasom jelenleg), így az eddigi történtekről tudok nyilatkozni.

Nekem se jön már be annyira Daenerys, pedig az elején még kedveltem is. Tényleg hasonló van, mint amit írtak: mindig bajba kerül, amiből valaki mindig kimenti őt. Westeroson esélye se lesz így, ott sorban hullanak azok, akik megfontoltabbak is, mint ő. Meg már nála nagyon túlzásba vitték ezt a ,,minden rabszolgát felszabadítok" dolgot. Ahogy írták a könyvbe is ez oké, csak a gond, hogy nem tudja etetni őket sokszor.

Pedig ahogy írtam az elején még tetszett is a karaktere. A lány, aki még Roberték lázadási előtti királyi családból találkozik és követeli vissza a trónját, stb. Viszont ahol én tartok ott már szerintem ő nem is akarna igazán visszamenni Westerosra, jól el van ő messze tőle.

2016. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
én aryát utálom megdögölhetne már
2016. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!