Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyv segíthetne a...

Melyik könyv segíthetne a pályaválasztásban?

Figyelt kérdés
Elég sokminden érdekel, 4 középiskolába is jártam, mert nem tudtam eldönteni hogy melyik szakma lenne jó nekem, most informatikát tanulok, 12.-es leszek. Mi leszek ha nagy leszek? melyik könyv segíthet ebben?

2016. júl. 19. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Pályaválasztási tanácsadóhoz kéne elmenni. :)
2016. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs egy konkrét könyv, ami ilyenben segítséget tud nyújtani. Érdemes lenne tisztában lenned magaddal, a képességeiddel, az orientációiddal, a személyiségeddel, a motivációiddal, kudarctűrő képességeddel, monotónia tűréseddel, stb. Az sokat tud segíteni, hogy mondjuk mi ne legyél semmiképp, és mi az, ami felé kacsintgathatsz.


Ezen kívül érdemes sokféle munkaterületet kipróbálni (akár önkéntes vagy diákmunka keretében), vagy ha kipróbálásra nincs mód, akkor tájékozódni róla - már ami számodra érdekesnek tűnik. Így azok a könyvek, ismeretterjesztő filmek segíthetnek, amik azokról a munkákról/hivatásokról adnak tájékoztatót, amiket te bejelölsz lehetséges érdeklődési területnek.


A pályaválasztási tanácsadó szintén nem rossz ötlet. Ott is elsőként a személyiséged, képességeid, motivációid, stb. bogarásszátok ki. De ilyesmi teszteket a neten is sokat találsz, és könyvek is vannak, amikben önismereti kérdéseket/teszteket gyűjtöttek össze.

2016. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg írj pár mondatott magadról. Segítünk, ha tudunk.
2016. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!