Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudtok a Trónok harca...

Bútylubátya kérdése:

Mit tudtok a Trónok harca titkai című könyvről?

Figyelt kérdés

A neten keresgéltem Martin további(nem Tűz és Jég Dala) könyvei után, és találtam ezt:


[link]


és az ismertető róla:


Ez a könyv arra vállalkozik, hogy fellebbentse a fátylat a Trónok harca titkairól új megvilágításba helyezve a karaktereket, a történet szálait és a fontosabb eseményeket. A szerzők többek között olyan témaköröket vizsgálnak, mint például Westeros különös lényei, Jaime és Cersei Lannister kapcsolata, vagy az egymással élet-halál küzdelmet vívó westerosi nagyurak jelleme és erényei (vagy éppen ezek hiánya). A Trónok harca titkait olvasva mélyebb betekintést kapunk a Nagy Házak sorsát formáló erők működésébe, jobban megérthetjük, hogy mi motiválta a szereplőket döntéseik során, és lehull a lepel számos olyan titokról is, melyeket csak a sorok közt elrejtett utalások alaposabb elemzésével érthetünk meg.


Napjainkban George R. R. Martin regényciklusa – az abból készült HBO filmsorozatnak köszönhetően – igazi virágkorát éli. Könyvünk épp ezért a rajongók számára kötelező darab, hiszen betekintést enged a Trónok harca titokzatos világának legmélyebb rejtelmeibe...


Utánanéztem, de nem nagyon találtam kritikákat, véleményeket a könyvről.


Ha valaki olvasta, kérem, segítsen: mondja el röviden, miről szól a könyv, illetve milyen stílusú, színvonalú, megéri-e beszerezni?



2016. aug. 7. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerencsére semmit.
2016. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__7746891-m..


Ennyit találtam róla, ha ezek megvoltak neked is, akkor sorry :)

2016. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyan dolgok vannak benne összeszedve, amiket egy könyvolvasó amúgyis tud. Főleg ha látogatja a hivatalos fórumot is.
2016. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam:) Nem hivatalos könyv és Martin egy betût sem írt belõle sajnos, kivéve egy pár idézetet leginkább az elsõ könyvbõl. Több ember írásaiból van összerakva, ilyen filozófiai dolgok, hogy pl Hobbes mester mit gondolna Westerosról, metafizika Westeroson vagy igazságos e Robb Stark háborúja.

Szóval szintem semmi új nincs benne a cselekményrõl vagy a szereplõkrõl egy sorozat nézõnek se, csak néhány ilyesmi kérdést gondolnak tovább az írók. Ha nem érdekel a filozófia lehet hogy unalmasnak találnád, de nem tudom. Én pl sose foglalkoztam vele, nem is értettem mindent csak azért olvastam el mert Trónok harca, de nem bántam meg.

2016. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!