Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol éri meg könyveket online...

Hol éri meg könyveket online eladni?

Figyelt kérdés
Több új könyvem van hibátlan állapotban, amitől megszabadulnék, de lehetőleg veszteség nélkül. Felregisztráltam a rukkolára, de nincsenek fennt olyan könyvek, amik érdekelnének, és mivel a postát nekem kell fizetni, nem nyereséges. Egy olyasmi honlapot keresnék, mint a gardróbcsere, csak könyveknek.

2016. aug. 19. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Veszteség nélkül? Esélytelen, akkor már mindenki inkább újat vesz. Egyébként facebookon is vannak könyvek adás-vételével kapcsolatos oldalak, próbálkozz ott, hátha sikerül.
2016. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért érné meg valakinek megvenni egy használt könyvet ugyanannyiért, mint egy újat, s e mellé még postadíjat is fizetni?

Használt könyvet csak jelentősebb árengedménnyel lehet eladni.

2016. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A rukkola az egyik legjobb dolog, ami megtörtént a könyvekkel mostanában, főleg, ha budapesti vagy. Utóbbi azért lényeges, mert számtalan olyan kiadó és üzlet van a városban (az antikváriumokról nem is beszélve), ahol olcsón, jó akciókat kihasználva tudsz könyvet venni, és arányosan elég sok pontot is kapsz cserébe. A Magyar Posta megoldásai helyett pedig legalább 3 olyan alternatíva is van, ami 800 forintig megoldja a küldést. Egyedül akkor nem buli a rukkola, ha vidékiként folyton csak postáznod kéne, és még olcsó helyi vételt sem tudsz kihasználni. Én nagyon jó "cseréket" bonyolítok itt, a csere alatt természetesen a ft:pont arányát értem.


Ahol még jól járhatsz, az a moly.hu, ami azon túl, hogy felregisztrálás után virtuális felületet is ad a könyveid nyilvántartásához, bejelölheted eladásra vagy cserére, vagy mindkettő. Az állapotot 1-5ig csillagozással tudod jelezni, és beírhatod az eladó példányodhoz azt is, hogy mi a hibája, vagy hogy hol lehet átvenni.

Egyfajta közösségi oldalnak is lehet használni, vannak tematikus zónák, mint pl a fb-n a csoportok, vagy vannak karcok, mint pl az fb-n a posztok. Van belső levelezője, lehet könyveket értékelned, jelölheted azt is, hogy mit mikor olvasol, és később darabra pontosan meg tudod nézni, hány könyvet olvastál xxxx évben. Sok másra is használható, én ezt is naponta nézem, én is adok el és cserélek könyveket, nekem ez az első számú, a másik a rukkola. Mert ott meg pl. 100 pontra váltok egy 300 Ft-ért vásárolt könyvet, és a 100 ponton tudok happolni olyat is, amit már venni sem lehet sehol.

2016. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!