Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha spekulatív fikció (sci-fi,...

Ha spekulatív fikció (sci-fi, fantasy) történetet írtok ti is el szoktatok veszni néha a világépítésben?

Figyelt kérdés
Én rendszeresen járok úgy, hogy még kidolgozok ezt, még azt, legyen ez is hihető, keresgélek neten, hogy mondjuk milyen egy jól hangzó név egy fiktív városnak, és a vége, hogy csak a világomról tudnék írni vagy húsz oldalt, tényleges cselekmény nélkül.
2016. szept. 11. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az lenne a normális.
2016. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem normális.

Én a természetrajzán agyalok mindig sokat. Hogy bizonyos helyeken milyen növények és állatok élnek, hol és mit lehet termeszteni. Néha új növényeket is kitalálok miatta. De ha érdekel, akkor ezen nincs semmi meglepő. :)

2016. szept. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 RoseTyler ***** válasza:
100%

És ez baj? :) Legalább otthonosan mozogsz utána a világodban és gyorsabban haladhatsz utána a tényleges történet megírásával. Persze, azt a 20+ oldalt cselekmény nélkül ne írd bele a regénybe, max magadnak írd meg jegyzetként.


És igen, velem is megesik az ilyesmi. De mivel én előre nem dolgozok ki semmit, így menet közben vannak ilyen hosszabb kitérőim, amikor már elkerülhetetlenné válik, hogy végre átlássam azt a világot. :)

2016. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balasa Bence ***** válasza:

Én megalkottam már egy világot, csak bővíteni szoktam:

Leírtam az éghajlatot, növényeket és állatokat, és a lakókat, mindig bővítem egy kis rejtéllyel:

Elátkozott helyek

Titkos alagutak és kamrák a földalatt.

2021. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!