Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kedjem el olvasni a Star...

Hogy kedjem el olvasni a Star Wars könyveket?

Figyelt kérdés
Töbször is utánnanéztem, hogy hogy megy, de nekem egy kicsit zavaros, mert rengeteg van belőle és nem tudom, hogy hogyan kezdjem el. Idörend szerint,sorba, vagy inkáb a srozotatokat ahogy mennek mint pl: A legendák regénye 1.-5.-ig (persze nem ezzel kezdve)... Remélem érthetően fogalmaztan, bár lehet, hogy majd hülyén jövök ki :P

2016. okt. 16. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ, melyik korszak érdekel, melyik csoport világa.
2016. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, vannak sorozatok, amik összefüggőek, de amúgy ezeket leszámítva nem különösebben összefüggő a Star Wars könyves univerzuma. Egy-két utalás azért akad néha más könyvekben történtekre, de azok elolvasása nélkül is tökéletesen érthetőek. Hatalmas időszakot ölelnek fel a könyvek és sokszor igen nagy időugrások vannak kettő között. Szóval szerintem felesleges időrendben olvasni. Inkább válassz egy korszakot, ami érdekel és az akkor játszódó könyvekkel kezd. Pl: Régi Köztársaság, Klónháború, Lázadás kora, stb. Vagy pl. ha van egy karakter, akiről szívesen olvasnál, akkor rálehet keresni, hogy ő melyik könyvekben van benne.
2016. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél, + a válaszoddal kicsit rendezetebb lett a gondolatmenetem, meg amennyira tudtam utánnanéztem.

Ha nem gond, lenne még egy kérdésem, kérésem. Tudnál e mondani olyan Star Warsos könyveket amelyek knokrétan nem a történethez kapcsolodnak, hanem inkább ismertető, ami bemutatja, megmagyarázza a dolgokat, karaktereket...

2016. okt. 17. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, ezekben én sem vagyok otthon sajnos. Nekem megvan a Sith-ek bosszúja képes enciklopédia, ebben van egy-két plusz infó, érdekesség. Ha jól tudom ilyen enciklopédia készült az összes filmhez, de legalábbis az előzmény trilógiához biztosan. Ezenkívül ezen az oldalon megtalálhatod a kánonnak számító további enciklopédiákat: [link]

Remélem tudtam segíteni, többet nem tudok én sem ezekről.

2016. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most már sehogy...én úgy tudom hogy a Disney egy csomó könyvet érvénytelenített vagyis kivett a Star Wars univerzumból. Elvileg új univerzumot akar kiépíteni a Disney a Star Warsnak ezért kellett. Pl. hiába olvasol olyan könyvet amiben benne van Darth Bane...ha pont azt a könyvet érvénytelenítették, olyan mintha meg sem írták volna
2016. okt. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól mert egyes könyvek már nem számítanak kánonnak, még érdemes őket elolvasni. Az említett Darth Bane trilógiát főleg, mert az egyik legjobb írott SW anyag. Bane-nel amúgy sem foglalkoztak ezidáig, de szerintem nem is nagyon fognak a Disney-nél. És, ha egyszer mégis felülírják új könyvekkel, filmekkel ezt a korszakot, akkor is mi van? A már meglévő könyvek minőségén nem ronthatnak. Példának ott van a Thrawn-trilógia. Igaz, hogy az új film törölte a cselekményét, de akkor is ezerszer jobb volt, mint 'Az ébredő erő'.
2016. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!