Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok?

Milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Kötelező olvasmányokat olvastam és néhány modern regényt mint pl. Az éhezők viadala stb..

Olyan érdekelne amiből tanulok, amiből le lehet vonni egy következtetést... ami elgondolkodtat.

Minden érdekel a világban! De szerelmes regények nem érdekelnek...



2016. okt. 25. 16:02
 1/7 Szmelcso ***** válasza:
48%

Szia!

Neal Schusterman - Unwind-Bontásra ítélve: Szerintem elég beteg könyv. Elborzasztó, hogy mit képesek benne megtenni a szülők a saját gyerekükkel csak mert az nem tökéletesek.

2016. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szmelcso ***** válasza:
64%

*Neal Shusterman

Hozzátenném még: Chevy Stevens - Nincs menekvés: Elborzasztó, sötét, de mégis lebilincselő.

2016. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:
100%

Dosztojevszkij - Bűn és bűnhődés.

Bulgakov - A Mester és Margarita.

Ray Bradburytől nagyjából bármi, érdekes történetei vannak, rengeteg novellát írt, amik erősen filozofikusak (az is igaz, hogy vannak, akik elég giccsesnek és didaktikusnak találják őket).

Kurt Vonneguttól a Virágvasárnap, Halálnál is rosszabb, A hazátlan ember (ezek "esszékötetek", szóval kis írások, elhangzott beszédek, ilyesmik), vagy mondjuk az Éj anyánk (ami egy elég abszurd helyzetre épülő meglehetősen groteszk történet - de ez szinte az összes Vonnegut-regényre jellemző, nem igazán lányregények, mert bár sok a (fekete) humor bennük, egyáltalán nem könnyed vagy komolytalan könyvek).

Nekem a kedvencem a Hozsánna néked, Leibowitz! Walter M. Miller, Jr.-tól, mégpedig azért, mert szerintem ez a könyv fantasztikus összefoglalása az emberi civilizációnak és az embereknek, mint "olyan"-nak. Sci-fi, de annyira mégsem.

Ha belefér, ajánlhatom még A felszín alatt című könyvet Michel Fabertől, ez egy eléggé bizarr történet egy idegen lény szemszögéből elmesélve, a cselekmény során fokozatosan derülnek ki a részletek, a háttér, az okok, a könyv "mögöttes" tartalma nagyon-nagyon elgondolkodtató.

James Hilton - A kék hold völgye. Ez nekem kemény dió volt, olyan két éve olvastam el (szerintem először), nehezen nyílt meg a könyv, a sci-fi műfajába sorolják ugyan, de a mai értelemben semmi ilyen elem nincs benne (kivéve az utópiát),cserében viszont egy elég súlyosan filozofikus regény, minimális valódi cselekménnyel, de remek hangulattal, a végén sajnáltam, hogy a valóságban nincs ilyen hely.

Daniel Keyes - Virágot Algernonnak. Ennek a könyvnek a műfaján sokat vitatkoznak, lehet fantasztikus regénynek is tekinteni, de szerintem a fantasztikum (egy szellemileg elmaradott emberből zsenit csinálnak) marginális. Zseniális könyv, Keyes meg sem tudta közelíteni ennek a regénynek a színvonalát később.


Hm, ahogy elnézem, szinte csak szájenszfiksönt írtam. Azt hiszem, jobb, ha másnak is adok esélyt :-)

Nézz körül a Molyon :-)

2016. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Márciuska ***** válasza:

Vegyes kínálat lesz, de itt van pár, amit én olvastam, hátha megtetszik valamelyik.

- Kleinbaum: Holt költők társasága

- Orwell: Állatfarm

- Robert Merle: Állati elmék, Védett férfiak, Malevil

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- Marlo Morgan: Vidd hírét az igazaknak

- Selma Lagerlöf: A halál kocsisa

- Kathryn Stockett: A Segítség

- Jostein Gaarder: Sofie világa, A narancsos lány

- Orson Scott Card: Múltfigyelők

- Paulo Coelho: Veronika meg akar halni

- Lois Lowry: Nyáron történt

- Frances Hodgson Burnett: A kis lord, A titkos kert, A padlásszoba kis hercegnője

- Eleanor H. Porter: Az élet játéka

- Steve Berry: A harmadik titok

- China Miéville: Konzulváros

- Ursula K. Poznanski: Erebos

- Aldous Huxley: Szép új világ

- Marina és Szergej Gyacsenko: Alexandra és teremtés növendékei, Arszen és a játék hatalma, Andrej és a Föld zarándokai

- Michael Ende: Végtelen történet, Momo

- Linda Sue Park: Min mester inasa

És konkrét cím nélkül ajánlom Asimovot, ha szereted a sci-fit. Nagyon elgondolkodtató, jó könyvei vannak.

2016. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Márciuska ***** válasza:
Tervezem elolvasni David Mitchelltől a Felhőatlaszt. Még nem sokat tudok róla, de a róla hallott vélemények alapján szerintem azt is ajánlanám.
2016. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. okt. 26. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Enola Holmes könyvsorozatot ajánlanám neked. Rendkívül elgondolkodtató, hogy egy 14-15 éves lány minden erejével relytéjek felkutatásán van miközben gondoskodik magáról, bujkál és rászorolúkon segít.
2021. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!