Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » FSZEK-ben (meg úgy alapban a...

FSZEK-ben (meg úgy alapban a könyvtárakban) mennyire szabad telóval fotózni a könyvből?

Figyelt kérdés
Csak gondoltam előre megkérdezem, nem szeretnék semmi kellemetlenséget.

2016. nov. 18. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg a FSZEK szabályzata korlátozottan, de engedélyezi a saját eszközzel készült másolatkészítést, fotójegyet kell kiváltani hozzá (700 forint a 6. sz. melléklet szerint). Bizonyos kötetekre nem vonatkozik, de gondolom nem saját telefonnal fényképeznél középkori kódexet. :)

Ez a hivatalos álláspont (és csak magáncélra, közzétételhez más engedély is kell). Az más kérdés, hogy egy-egy oldalt gyorsan lefotózni nem ekkora ügy, ha nem látja senki, a legtöbben megteszik. Viszont ha lebuksz, az nagyobb gond lehet, elvileg a szabályzat megsértése, és könyvtárostól függ, mennyire venné komolyan. (Még sosem láttam senkit, aki lebukott, így nem tudom, mi a szankció.) Szóval ne ott akard azonnal lefotózni az egész könyvet, de bizonyos oldalakat suttyomban lehet. Ha az egészet digitalizálnád, egyszerűbb kivenni és mindenestül beszkennelni (vagy fénymásolni).

2016. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!