Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok, de megakadtam:...

Könyvet írok, de megakadtam: a helyszín egy elszigetelt kis város lenne, csak nem tudom milyen középület (? ) kell. (mit azok amik mindenképp kellenek: pl posta, rendőrség, ilyenek. )

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Amit akarsz, legyen fantáziád, ham ár könyvet írsz...
2017. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak egy kis segítséget kérek, hogy valóságosabb lehessen a történetem
2017. jan. 1. 13:27
 3/8 anonim válasza:
bank, iskola, könyvtár
2017. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
90%

Miért írsz könyvet?


Bár támogatom az elképzelést, hisz én is írok, de a cél mindig valami új alkotása, valami egyedié.


Mégis hogyan leszel képes egyedit, s nem valami klisés, szokványos regényt, eposzt, azon belül is helyszínt vagy bármit megszülni, ha a Gyakorikérdéseken kérsz segítséget, ráadásul arra vársz, hogy mások fantáziáljanak helyetted -- ráadásul nyilvánosan, mindenki számára visszakövethetően?


Ami írás létre fog jönni, mások szellemi produktumának lesz tulajdonítható, nem neked, ráadásul semmit sem ad hozzá az irodalomhoz.


Lehet, hogy egy picit több következtetést vontam le a kérdésből, mint kellett volna, de olyan sok emberrel találkoztam már, akik hasonlóan cselekedtek, hogy mindannyiójukban csak a szöget látom már az irodalom koporsójában...


Ami a lényeg: menj el felfedezni. Járd különböző városok különböző utcáit, derítsd fel a terepeket, készíts róluk részletes leírást, és máris sokkal előrébb leszel, mint hinnéd majd! Hidd el, igényes munkához idő kell -- és egy alap, amiből az utazásaid díját tudod finanszírozni. :)


Nagyon sok sikert kívánok, adj bele mindent! :)

2017. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hol élsz, tanyán? Sose jártál városban?

Bölcsőde, óvoda, iskolák, hivatalok, bank, posta, rendőrség, kórház, tűzoltóság, buszpályaudvar, vasútállomás, esetleg egy piac...

2017. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul attól, hogy egy kisváros a történet helyszíne, egyáltalán nem biztos, hogy felbukkannak benne középületek...
2017. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam a templomot, és a kötelezően mellette levő kocsmát :D
2017. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöööööööm :)
2017. jan. 1. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!