Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kamaszok! Szerettek olvasni?...

Kamaszok! Szerettek olvasni? Mit olvastok most éppen? Milyen könyveket szerettek, mik a kedvenceitek?

Figyelt kérdés
Kor és nem is jöhet. :)
2017. jan. 7. 03:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Én már kicsit a kamaszkor felett vagyok,de kamaszkoromban az egyik meghatározó az a fantasy vonal volt,nagyon szerettem a Delta Vision könyveit a másik felében pedig az Orwell féle kicsit filozófiai,társadalomkritikus,utópikus vonal volt meghatározó.De ezen kívül én szerettem a szépirodalmat is pl Babitsot.

Szerintem egyébként én pont nem tartoztam az átlag kamaszok közé,mert az érdekelt,ami őket nem és fordítva.

Én pl a mai napig nem tudok semmilyen ponyvaregényt vagy más népszerű "tucat"könyvet olvasni,mert nekem kell a mögöttes mondanivaló,az nem elég,hogy van egy jó szerelmes sztori stb.

2017. jan. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként 20/l
2017. jan. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

Szia most a Büszkeség és balítéletet olvasom.

De nagyon szeretem a LOL könyveket,Leiner Laura könyveit.

Amúgy Leiner Laurátol a Szent Johanna Gimi könyvsorozat szeretette meg belem az olvasást pár évvel ezelőtt,azóta szinte mindíg olvasok valamit.

Remêlem segítettem.:)

14/l

2017. jan. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
nem
2017. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Kamaszkoron túl vagyok én is, mint az első válaszoló, bár hasonló ízléssel :)

Szerettem és mai napig szeretem a fantasyt (Trónok harca és az Éjangyal trilógia + egy örök kedvenc), a sci-fi és disztópia vonalat (Metro 2034, Ready Player One), de ugyanúgy olvasok erotikusat (O története, M), elgondolkodtatót (1984), klasszikust (Anna Karenina), néha romantikust is (Büszkeség és balítélet), valamint mindenféle adaptációt (Assassin's Creed könyvek). Régen rajongtam a Harry Potterért, bár elég későn kezdtem neki, lehettem vagy tizenöt :D Sokszor olvastam azt is, valahogy nem tudtam letenni.

Szeret(t)em a társadalomkritikát, a gondolatébresztő dolgokat (Szerettem másképp is, Kiberiáda), valamint az aktuális problémákkal foglalkozó műveket (Bátraké a mennyország), de még életrajzi könyveket is faltam, legyen valós vagy fiktív elemekkel kevert (Így élt Ady Endre, Amikor Nietzsche sírt).


Jelenleg több könyvet is olvasok, kikapcsolódásként egy kis tini fantasyt, aztán választok valami szépirodalmit, ha végeztem.


20/N

2017. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
A legfontosabbat pedig kihagytam: Stephen King. Egészen kiskorom óta szeretek olvasni, de tízéves korom körül az ő könyvei mozgattak meg annyira, hogy ne bírjam abbahagyni. A legtöbb kedvenc könyvem tőle van, akármilyen nehéz rangsorolni őket, mert szinte mindent szerettem valamiért, amit olvastam valaha.
2017. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
83%

20 vagyok, az nem tudom, hogy minek szamit :D de nem vagyok meg olyan "oreg", ugyhogy leirom, ha nem gond.

Kb csak szeptember ota kezdtem el ujra olvasni, azelott evekig sajnos nem, csak a sulis konyveket. De szeptember ota elolvastam a lany a vonatont, a tronok harca kotet elso fejezetet, lessy hazater (anyukam kapta 1982ben egy taborban a szep teljesitmenyeert, bele van irva❤), most olvasom a tronok harca masodik konyvet es a titkok utcaja is itt van a polcon. Csak egyetemre jarok, vizsgaidoszak van, ugyhogy nincs sok idom, egy tronok harca konyv meg ~900 oldal

2017. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Sok mindent. Jelenleg Radnóti Miklós élrajzát olvasom, de nagyon szeretem az orvosi krimiket, a horror történeteket, valamint az orosz irodalmat is.

16/l

2017. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Szeretem Stephen King és a hasonló szerzők műveit.
2017. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Én is inkább a fantasít szeretem (Eragon, Gyűrűk Ura, Tűz és Jég dala, ect)

Jelenleg Kim Jong Ilről olvasok, utána valószínűleg Karl Marxtól fogom a Tőkét, aztán Hitlertől a Mein Kampf jön (előbb még meg kéne vennem) :D

2017. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!