Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon milyen gyorsan...

Wattpadon milyen gyorsan lehet viszonylag sok olvasóra szert tenni?

Figyelt kérdés

Fanfictiont írok, egy annyira nem túl nagy népszerűségnek örvendő sorozathoz, és eddig úgy tűnik, maximum négy-öt tartós olvasóm van. Pont egy hónapja tettem fel az első fejezetet, azóta már majdnem tízet írtam.

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Milyen gyorsan jöttek az első nagyobb mérföldkövek?

Nem azért mondom, szeretek írni, és nem csak a népszerűség miatt, de úgy hiszem mindenki boldog, ha látja, hogy az embereknek tetszik az, amit csinál.



2017. márc. 12. 22:31
 1/6 anonim válasza:
100%
igazából fogalmam sincs. nekem az egyik konyvemet már 60,2k megtekintés van, van olyan amin meg csak 1,56k. szóval nem tudom. de en azokat szeretem amiknek tényleg jó a sztorija, érthetően van leírva, vesszőkkel elválaszta és viszonylag rendszeresen van rész kirakva. illetve a témája is nagyon nem mindegy:)
2017. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzád hasonlóan én is fanfictiont írok, viszont sajnos ki kell hogy ábrándítsalak. Főleg a fanfic-szekcióban nem a minőségre, meg a jó sztorira megy ki a dolog, ha rosszat írsz, nem tudsz fogalmazni és helyesen írni, akkor is lehet sok olvasód (ez az igazságtalan része). Ergo, hiába írsz jó sztorit, jó helyesírással, grammatikával, izgalmasan, és pontos történetvezetéssel, sokszor a, finoman szólva is borzalmas történetek kapják a sok szavazatot, kommentet és megtekintést.

Ezeknek az írói leginkább szintén szavaznak és kommentelnek, az övéikhez hasonló tematikájú sztorik alá, így az író kap feedbacket, te pedig lehet hogy kapsz nézettséget. Lehet. Nagy lehet. Én nyár óta írok, de nekem sincs nagy olvasottságom, és igazad van, persze, nyilván szereti az ember, ha sokan olvassák, viszont főleg az első időkben ne a nézettségre menjen ki, hanem az írásra :) Az, hogy mennyire gyorsan jönnek az olvasók, attól függ mennyire hosszúak a fejezetek és milyen gyakran frissíted a sztoridat, na meg hogy mennyire tudod magadat kvázi promotálni. Meg persze hogy mennyire alkalmazod a fent említett módszert, mert rengeteg író így szerez magának több olvasót... érdemes kipróbálni... A legnagyobb baj viszont tényleg az, hogy a fanfiction-szekcióban Wattpad-en kérdéses, mennyire tudsz érvényesülni. Ne tudd meg hány olyan trehány, összecsapott és rettenetes történetet láttam már, amelyeken több száz csillag meg komment volt, holott egy kalap sz*rt sem érnek...

Mindenesetre sok sikert :)

2017. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, bocsánat, hogy nem tudok érdemben válaszolni, viszont ez engem is nagyon érdekel.


Két másik oldalon is írok, és ott olvasnak is, kommentelnek is... De nemrég kipróbáltam a Wattpadot, és őszintén megmondom, én ezt nem is teljesen értem. :D


Feltettem a sztorijaimat és egy darab olvasó sem lett! Senki! Viszont olyan szempontból nem csodálom, hogy szerintem én valamit nem is csináltam jól... Nincs sehol fandom-megjelölés, nincs indexelés... hogy a csudába találnák meg? Én sem találok ott semmit...


Szóval bocsánat a tudatlanságomért, de hogyan működik amúgy az az oldal? :D

2017. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, ezt már én is tapasztaltam sajnos, hogy nem a stílusra és a jó helyesírásra, meg az izgalmas történetvezetésre megy ki a dolog... Tényleg vannak olyanok, akik elhintenek egy-két közhelyes, de jól hangzó mondatot, és összecsapott szituációkkal lendítik tovább a sztorit a következő "izgalmasabb" jelenetig, mint a romantikus beszélgetések vagy a végjáték.

Kedves utolsó, esetleg adtál hozzá címkéket? Minél több ahhoz kapcsolódót írsz be, annál nagyobb az esélyed, hogy valaki rátalál a történetre. Meg az is lehet, hogy véletlenül angolul hagytad a profilodat, és ezért nincs egy darab olvasód sem - habár, meglehet, hogy csak saját magamból indulok ki, velem a legelején pont így történt. :)

Nem vagyok valami nagy Wattpad-mágus, de ha bármi további kérdésed van, akkor szívesen segíthetek. :)

2017. márc. 15. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen fandomokban írsz? Lehet hogy szívesen elolvasnám, én is sokszor a kevésbé népszerű dolgokért rajongok.
2018. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokan nem ismerik, Gravity Falls a sorozat neve. :D
2018. dec. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!