Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben miért nem...

A Harry Potterben miért nem mentették meg Siriust időnyerővel?

Figyelt kérdés

Már rég olvastam, nem tudom volt-e erről szó, de most eszembe jutott ez a kérdés.

Ha a harmadik részben visszamentek megmenteni Csikócsőrt és Siriust, akkor az ötödik részben miért nem tudták ezt megtenni? Csak vissza kellett volna menni és szólni neki hogy ne induljon el a Minisztériumba. Vagy eleve Harryéket figyelmeztetni.


Értem én hogy az írónő tervezte így, de ha belesző egy olyan tárgyat a történetbe mint az Időnyerő, akkor az ilyen szálakra miért nem gondol?



2017. ápr. 8. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sirius ott átzuhan egy mágikus kapun, onnan nem lehet visszahozni - szerintem. Legalábbis én akkoriban mindig ezzel magyaráztam, bár sokáig reménykedtem, hogy hátha túléli emiatt valahogy. :)

A másik, és ez a harmadik részben elhangzik, hogy amit akkor csinálnak, az valójában tiltott dolog, mert megzavarja az idő menetét. Nem emlékszem már pontosan, de valamennyire elmagyarázzák. :) Ugye eleve veszélyes az, hogy meglátják magukat, és minél hosszabb időre mennek vissza, annál veszélyesebb az egész, mert összekuszálják a dolgokat.

Ez amolyan pillangóhatás effektus, ha egy dolgot megváltoztatnak, borul az egész.

2017. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen olvastam már, de úgy rémlik volt egy jelenet ott a Misztériumügyi Főosztályon, mielőtt a Rend tagjai megérkeztek, amikor egy átok eltalálta az időnyerőket tartalmazó szekrénykét vagy mit, és persze tönkre is ment az összes. Vagy esetleg valaki nekizuhant egy átoktól és azért törtek össze? Tényleg nem emlékszem pontosan, de az tuti hogy az időnyerők megsemmisültek.
2017. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott, akkor a harc, menekülés során megsemmisült a minisztérium összes (?) időnyerője. És mint veszélyes szerkezet elvileg ilyen csak a minisztérium tulajdonában lehet, használni is csak az engedélyükkel lehet. Elvileg.


Bár ahogy ezt leírtam, felmerült a kérdés, hogy más országok varázslói vajon nem ismerték az időnyerőt? Lehet, hogy mondjuk a franciáknál simán van még 6 raklappal :o

2017. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor alap nem halt volna meg. Az időnyerő nem úgy müködik, mint az időgépek a legtöbb történetben.

Ha időnyerőt hasznáptao volna, akkor, tegyük fel, Harry egyszer csak felbukkan (egy időnyerő segítségével) mondjuk Neville előtt, szól, hogy gáz történhet. Neville figyelmezteti Harryt (aki még nem időutazott) aki így gyorsan megmenti Siriust és visszamegy az időben. Persze ehhez a másik Harrynek kell tudni valami infót, mert különben nem tud konkrétumot mondani arról, hogy kivel van baj.

Remélem, érthető, mit akartam ezzel most mondani.

2017. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
nem :o nem érthető...
2017. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a 3. rész végén hermióne visszaadja az időnyerőt mcgalagonynak,ő pedig visszaviszi a misztérium ügyi főosztályra ahol tárolják.

ha olvastad a könyvet,akkor abban ott van,hogy egy helyen tartják az összes időnyerőt,az is ott van amit hermióne használt a 3. részben.

és ha jól emlékszem nevile vagy hermióne belelő ebbe a szekrénybe a harc közben és ettől a létező összes időnyerő megsemmisül.

az egyik eltalálja egy halálfaló fejét aki csecsemő fejűvé változik percenként.

ezért nem tudják használni az időnyerőt,mert sirius halálakor már nincs 1 sem.

vagyis gondolt rá az írónő és lehet hogy pont ezért semmisült meg előtte egy fél órával az összes.

2017. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem érdemes egy történetben túl nagy hatalmat adni senkinek sem, mert mindig felmerül a kérdés; egyes helyzetekben ezt miért nem használták? Rowling is elkövette ezt hibát, abban egyetérthetünk, hogy az időnyerő túl nagy hatalommal bír. Persze lehet mondani, hogy veszélyes és ezért nem használták...de ha megengedték egy 13 éves gyereknek, hogy felügyelet nélkül napi szinten használja, akkor mégse lehet annyira veszélyes; ez ellentmondás. Ezt a problémát Rowling azzal az elegáns húzással oldotta meg, hogy elpusztította az összes időnyerőt.
2021. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!