Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen fajta Harry Potter...

Milyen fajta Harry Potter fanfictionöket szerettek olvasni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátnőm HP fanfictiont szeretne elkezdeni írni, de akadályba ütközött, úgyhogy felajánlottam, hogy kiírom a kérdést.

Én azt mondtam neki, hogy arról írjon, amiről tud és amiről ő szeretne, mert úgy tudja majd fenntartani a történetét. Erre ő azt felelte, hogy nem fog belekezdeni egy történetbe, ha senkit nem érdekel és nem lesz olvasottsága, mert annak nincsen értelme.

Szóval érdekelne, hogy kb. mire van igény. Főleg az idő/szereplők lennének a kérdésesek. Szóval pl.: Tekergők; Harryék iskolás évei; a roxforti csata után; Harryék gyerekei; esetleg Időnyerős sztorik!? De persze írhattok helyszínt; kapcsolatokat (ez alatt a Dramione, Harmione, Nuna stb. shipeket értem); kitalált szereplőket, szituációkat; szemszögeket; ha valami máshogyan lett volna sztorikat; vagy akármit, minden vélemény jól jön.

Előre is köszi az értelmes válaszokat, szép napot és kellemes ünnepeket! :)



2017. ápr. 14. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az a kategória vagyok, akinek minden téma jöhet (kivéve Snarry vagy SS/HG), csak jól legyen megírva. Amúgy meg üzenem, hogy ne akarjon író lenni, ha csak azt írja meg, ami másokat érdekel. Azt írja meg, ami őt foglalkoztatja, úgyis lesz, akit érdekel.
2017. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én azokat a történeteket szeretem, amik illeszkednek a kánonba, például egy Dramione történet szerintem hülyeség. Időnyerős sztorik megint csak hülyeségek nekem, de történet arról, hogy milyen volt mondjuk McGalagony fiatalkora érdekel (fanfic). Vagy esetleg, ha nem kánon, akkor nagyon elborult ötlet, vagyis, mi lett volna ha Dudley is kap levelet a Roxfortból, meg ilyenek. A kitalált karaktereket bírom, sokkal könnyebb velük dolgozni, mint a már meglévőkkel. Nekem is vannak saját HP világos karaktereim, akik Hugoval és Lilyvel egyszerre kerülnek a Roxfortba.
2017. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, átadom! :)
2017. ápr. 15. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen olvasok bármelyik korosztályról, csak ne legyen tele bakikkal.

Pl.: egy tekergős sztoriban elég illúzió romboló egy Remusnál 4 évvel fiatalabb Tonks. Akkor sok a korkülönbség, de gondolom 30-on felül nem ezen a 4 éven drámáztak. Nézzen utána, hogy ki mikor született, Belláék pl nem jártak együtt a Roxfortba a tekergőkkel.


Vagy ne legyen benne valami idegesítő Mary Sue, aki összejön Siriusszal/Albusszal/Dracóval/stb

2017. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól meg van írva egy fanfiction akkor a téma teljesen mindegy;)


Egyébként és Severitus (Harry-Piton mentori vagy apai kapcsolat) és Tekergős fanfictionokat szoktam olvasni főleg, ezeket egyszerűen imádom. És angolul rengeteg párhuzamos univerzumos, valamint időnyerős/időutazós történetet szoktam, sajnos magyarban nagyon kevés HP fanfiction van ilyen témában, pedig szívesen olvasnék anyanyelven is:)

2017. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszöni a tanácsokat! :)
2017. ápr. 17. 23:11
 7/9 anonim válasza:
100%
Én az olyanokat szeretem (én is olyanokat írok) ami egy párhuzamos világban játszódik és saját szereplők szerepelnek benne! A tanárok ugyanazok, csak a diákok másik!
2017. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, átadom és köszi! :)
2017. ápr. 24. 19:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mostanában a tekergős sztorykat imádom. Főleg wattpadon olvasok. Ott jóval kevesebb ilyen van, mit harryék korában játszódó. Szóval én ott ajánlom, tekergős kategóriában az írást.
2022. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!