Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Novellát írok és elvileg...

Novellát írok és elvileg borzalmas a helyesírásom és a nyelvtanom, arra szeretnék rájönni, hogy ez így van-e? Tényleg reménytelen vagyok-e?

Figyelt kérdés

Fatális hibákat ejtek egyszerű szövegekbe is, de valamilyen oknál fogva nem tudok lemondani az írásról, mert valamiért még mindig nem tettem le arról az álmomról, hogy valami legalább csak "félig-meddig tisztességes szöveget alkossak".

Itt egy részlet:

Már éjfélt ütött az óra, ami veszélyes idő volt a kalandorok számára. Hősünknek szaporán kellet szednie a lábát, ha át akart érni még nap le mente előtt az Öreg erdőn túlra. Mert egyszer ha a nap már lement és még nem talált ki élve az ágas-bogas rengetegből, bizony, akkor egy újabb hőst kell magamnak keresnem, mert neki már bottal üthetem nyomát. Nem tréfálok, azt mondják a helyiek, hogy éjjelente az erdőt még az égiek is elkerülik, így ha az ember az erdőben ragadt ne számítson se Istenre, se emberre. Ha a szamarad beleesett a gödörbe és már túl értél a Sohavisszamár (ez direkt ilyen) szakadékon, túl egészen Vészteher folyón hagyd ott az állatod és mentsd az irhádat, menekülj messzire el az erdő pásztázó szeme elől. Mert bizony ennek az erdőnek szeme van. Két nagy szeme ami mindig figyel. Figyeli az eltévedt utazókat várva mikor csaphat le.



2017. ápr. 24. 21:43
 1/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
100%
Messze nem reménytelen, de a ragozás, igekötők és mondatközi írásjelek nem mindig stimmelnek. Néhol a fogalmazás is nagyon kusza, túlbonyolított. Írj néhány kisebb művet, amolyan ujjgyakorlatnak, mielőtt belekezdesz egy magnum opusba.
2017. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy reménytelen helyesírás. Az indternet rendkívül hasznos dolog tud lenni, tanulj róla. Hidd el, rengeteg segítséget találsz a magyar helyesírás megtanulásához.


Ha pedig lusta vagy (mégpedig így jött le, hiszen ahelyett, hogy magadtól utánanéznél, ide teszed ki a kérdést), akkor keress magadnak egy bétát. Ő átolvassa a szöveget, kijavítja a nyelvtani és helyesírási hibákat. (Vannak ingyen dolgozók is, akik élvezik az ilyesmit, szóval ne ess pánikba).

2017. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csenge1513 ***** válasza:
56%

Semmi sem reménytelen!

Csak gyakorolj,olvass stb.

Idővel majd jobb lesz!

Hajrá! Csak így tovább!

2017. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem reménytelen, nálad sokkal-sokkal rosszabbakat is olvastam már, akiknek ráadásul nem is volt annyi önkritikájuk, mint neked. Sok gyakorlással, olvasással, utánajárással, és esetleg egy helyesírásban jártas béta segítségével (aki elolvassa és átjavítja az írásaidat, megbeszéli veled a hibákat) fejlődhetsz.
2017. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csicsky ***** válasza:
Küldtem privátban egy összeállítást amit kezdő íróknak szoktam küldeni, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (linkek, tanácsok, ajánlott szakirodalom, stb.).
2017. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eddig jutottam:

"Fatális hibákat ejtek egyszerű szövegekbe is..."

Figyelj, én TÉNYLEG el akartam olvasni, amit írtál, de ez a lehető legidegesítőbb helyesírási hiba, legalábbis szerintem. Ha ejtesz helyesírási hibákat, még - elnézést - a legbutább ember is ki tudja azokat javítani. Ha tényleg érdekelne a dolog, és szánnád rá az időt, hogy egyáltalán a kérdést helyesen feltedd, akkor néhány ember, köztük például én is, eljutánk a részletig is. Talán. De még az se biztos.

Így szerintem ne is állj neki az írásnak, ha nem is olvasod át, nemis a részletet - mert azt még el tudom képzelni, hogy azt leellenőrized -, még a kérdést sem, hát ne haragudj, de így elijeszted az olvasókat istenesen!

Hibái mindenkinek vannak, de azokat lehet javitani. Az írást MINDIG lehet javítani.

2017. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó vagyok, talán egy módot tudok javasolni:

Diktafonra vedd fel a szöveget, és azt valakivel gépeltesd le. Ha nem tudsz lemondani az írásról, akkor ne mondj le róla, az előző hozzászólásomat sem kiábrándításként írtam le, csupán azért, hogy tudassam Veled, mindig van megoldás. És olvass sok könyvet, akkor rögzül benned a helyes írásmód.

2017. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csicsky ***** válasza:

# 7

„És olvass sok könyvet, akkor rögzül benned a helyes írásmód.“

És nem csak a helyes írásmód rögzül, hanem a szókincs is bővül. Mikszáth Kálmán annak köszönhetően lett író, hogy sokat olvasott. Erről bővebben a # 3 válasz keretében olvashatsz ennél a kérdésnél:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__9928720-..

2019. jún. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!