Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány oldalból áll egy fejezet?

Hány oldalból áll egy fejezet?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy átlagos ifjúsági/tini/kalandregényben? Ha A/5-ös oldalba számítjuk?

2017. ápr. 29. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

van amikor csak pár sor, van amikor több mint száz oldal.


de úgy átlagosnak nagyjából 20 oldalt éreznék.

2017. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Húha! Te aztán tapasztalt lehetsz az ilyesmiben, mert én még sose láttam olyan könyvet ahol pár sor lett volna, egy fejezet. Egyébként csak azért, mert könyvet írok. Nekem egy fejezet A/5-ben átlagosan 9-10 oldal. Köszi!



(Persze azért még válaszolhattok!)

2017. ápr. 29. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már láttam pár oldalas fejezetet :) Amikor a főszereplő ilyen "helyzetjelentést" ad.
2017. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*pár soros fejezetet
2017. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha. Akkor én most hány oldalas fejezetekben írjak???
2017. ápr. 29. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a történet maga szabja meg. Ha lezárult egy új kis egység, akkor kezdődik az új, a következő fejezet. Még akár esetleg úgy is csinálhatod, hogy fogod, megírod, és utólag osztod fel fejezetekre. Vagy esetleg előre kitalálod, hogy melyik fejezetnek mi lesz a tartalma.
2017. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mint amikor olvasol egy szöveget, és például egy hatásos mondat után úgy érzed, hogy na, ez tartalmas volt, és ledőlsz aludni, vagy csinálsz magadnak egy teát.


amikor úgy érzed, hogy itt most lehet egy szünetet tartani, vagy pont elég hogy kicsit el lehessen rajta gondolkodni.

2017. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már láttam egyszavas fejezeteket is. Ha egy nagyon epikus szót szeretnél hatásosan bemutatni, akkor a fenti megoldást válaszd. Ha viszont egy izgalamas jelenetről szeretnél mesélni, lehet akár 20 oldal is.
tegnap 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!