Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy megy egy E-könyv kiadása?...

Hogy megy egy E-könyv kiadása? Rendes kiadóra gondolok nem a "Fizetsz és kiadjuk" verzióra.

Figyelt kérdés
Vannak egyáltalán ilyen kiadók magyarországon? megérné E-könyvvel próbálkoznom? Nincs pénzem papír alapú kiadásra mert tudtommal akkor is kérhetnek sok pénzt ha kiadón keresztül megy a dolog. Nagyon megköszönném ha valaki segítene ebben nekem.

2017. máj. 10. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, csak magánkiadó kér pénzt, formátumtól függetlenül. Ha nem magánkiadó, akkor ők fizetnek neked.

Ez igaz papíros és e-könyv esetében is. Dedikált e-könyv kiadó idehaza nem emlékszem, hogy lenne (talán csak magán), mindenki ad ki nyomtatva is, mivel még mindig ezt veszik többen. Viszont a legtöbb kiadó a nyomtatott forma mellett már e-könyvet is elérhetővé tesz.


Ha neked sehogy sem tetszik a rendes út, akkor a legolcsóbban úgy adhatsz ki e-könyvet, hogy magad konertálod a saját kéziratodat, majd létrehozol egy oldalt, ahol az emberek megrendelhetik a könyvet. Fizetés után kapnak egy letöltő linket, és kész. Ehhez viszont mindenhez neked kell értened (írás, szerkesztés, tördelés, grafika, marketing, informatika stb.).

2017. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, kaptál zöldet!
2017. máj. 11. 16:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mielőtt félreértés esne, én nem terelgetek senkit a magánkiadás útjára, DE létezik magánkiadó, aki INGYEN kiadja e-könyv illetve papír alapon is, majd az rendelhetővé válik mind a kettő formában.

Ez a PUBLIO kiadó, [link]


Kiváltképp az ingyenes csomag nulla marketinget tartalmaz, nem lesz a legkiválóbb a tördelése sem, a grafika nem rossz, de mégis egy lehetőség azoknak, akik nem szeretnének nagy összegeket fizetni, vagy a nagy kiadók válaszára várni beküldött kézirat után, vagy várni a csodára, hogy pályázatot nyerjenek.


Így ha hírnévre vágyik mellé az ember, akkor a marketing részét bizony magának kell intéznie, reklámoznia stb.

De legalább kézben foghatod a saját kis könyvedet, és nem csak az e-book verziót!

Nekem több ismerősöm is kiadatta itt a könyvét, megbízhatóak, mindenkinek ott figyel a kis könyvespolcán a saját könyvecskéje, ám senkitől nem hallottam még, hogy kapott volna belőle némi jutalékot.

2017. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!