Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kéne engedély a szerzőtől, ha...

Kéne engedély a szerzőtől, ha ezt a címet akarnám adni a könyvemnek: Egy ember, aki – a tanára szerint – túl keveset tudott?

Figyelt kérdés
Megváltoztattam némileg, és egy kicsit meg is toldottam. Szerintetek kell engedély a szerzőtől, hogy a könyvemet ilyen címmel forgalmazzam? Pl. az AZT megváltoztattam EGY-re.

2017. máj. 23. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene? Hiszen nem is ez a címe... a mű címe: The Man Who Knew Too Little.

jól néznénk ki, ha mindenre, amit lefordítanak engedély kellene.

Amúgy könyvek is jelennek meg különböző szerzőktől azonos címen... kutyát nem érdekli, hogy mi a címe, hacsak nem jogvédett a dolog.

2017. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért jobb, ha megkérdezem, mint, ha csak úgy megcsinálom és utána én viszem el érte a balhét. :) Köszi!
2017. máj. 23. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!