Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvajánló? Könyvmoly emberek...

Könyvajánló? Könyvmoly emberek, tapasztalatok? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon sokat olvasok, de egy ideje már tippem sincs, hogy miket olvassak. Kedvenceim a sci-fi-k, (Jule Verne, Daniel Defoe), nsgyon szeretem még a Da Vinci kódot is. Van egy abszolút favorit könyvem, a Winnetou. Romantikus regényeket is szoktam olvasni, bár kicsit már kiborít, hogy mennyire érzelmes. :D Krimiket is olvastam, bár azokat most már meguntam. :D Olyan könyvek érdekelnének, amiknek a szereplői reálisak, úgy mint a tetteik.

Ettől függetlenül akárki leírhatja a kedvenc könyvét, érdekelnek azok is. :D

14/L



#könyv #sci-fi #akármilyen könyv :D
2017. máj. 28. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Robert Merle - Malevil
2017. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha klasszikus akkor a legjobbak az Austen könyvek. Én nagyon szeretem őket, a szereplőik pedig teljesen reálisak. Szerintem tetszene neked Susan Kay-től a fantom, ami az operaház fantomjáról szól, és még én is aki folyton kritizál, vagy 50x olvastam :D

Sarah Dessen könyvei például mind emberi és kamasz problémákat dolgoznak fel.

A legjobb könyv élményem eddig a galaxis utikalauz volt, bár az nem reális, de szerintem kötelező olvasmánynak kéne lennie :)

2017. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Austen könyveket olvastam, szeretem őket. :D

Galaxis útikalauzba belekezdtem, bár nem annyira kötött le, de lehet, hogy csak fáradt voltam. Megpróbálom még egyszer :D

2017. máj. 28. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Robert Merle-t én is ajánlom (pl. Majomábécé, Védett férfiak). Szerb Antalt is nagyon szeretem, egyedi stílusa van (pl. A Pendragon legenda, VII Henrik). Malala Juszufzaitól az Én vagyok Malalát is ajánlom.
2017. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyentájt olvastam a Szöszi trilógiát. Szerintem a pöttyös és csíkos könyvek még mindig jók! Szöszi mellett még Abigél, Születésnap, A tűzpiros üveggömb... mondjuk ezek tipikus lányregények.


Kicsit idősebb voltam, amikor olvastam, de nagyon bejött Leon Uristól a Meghalsz, tengerész!

Mondjuk akkoriban eléggé csapongtam, Szilvási, Berkesit is olvastam sokat...

2017. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én négy kedvenc könyvem, amikről bármikor, bárkinek, még a buszmegállóban is elkezdhetek lélekszakadtomból áradozni:

Razorland trilógia - Ann Aguirre

Hex Hall trilógia - Rachel Hawkins

Legenda trilógia - Marie Lu

A Court of Thorns and Roses trilógia - Sarah J. Maas

Ezeket nyugodt szívvel ajánlom. :))

2017. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Daniel Defoe mint sci-fi író? :O


Amúgy sci-fiből Asimov és Sztrugackij műveket ajánlom, ezek nagy klasszikusok. Mostaniak közül Glukhovsky művei, nemcsak a Metro Trilógia(igaz, az is zseniális), de az új regénye Future is nagyon jó lett. Disztópiából Orwell 1984-e nyilván, és tőle még mondjuk az Állatfarm, meg persze klasszikus még a Fahreinheit 451 is. Majmok bolygója is érdekes iromány, és a már emlegetett Malevilt Robert Merlétől én is ajánlom.


További megjelölésekre reagálva... ha tetszett a Da Vinci kód, akkor nyugodtan olvasd el a többi Dan Brown könyvet is, ha eddig még nem tetted. Ha krimikre most ráuntál, akkor azokat nem sorolnék, gondolom a mainstream klasszikusokat úgyis ismered(pl.: Agatha Christi), annyit tennék még hozzá, hogy a könnyed, szórakoztató műfajban nekem Lee Child Jack Reacher könyvei jöttek be leginkább az utóbbi időben.

2017. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!