Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kellenek egy könyvbe bekezdések?

Kellenek egy könyvbe bekezdések?

Figyelt kérdés
Olyanok amik nem egy-egy szálat választanak el a másiktól, hanem ami a szálakon belül van.

2017. jún. 23. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kell, és nem azért hogy valami részegységet elválasszon, hanem hogy tagolja a szöveget és ne legyen az egész egy összefüggő tömb. Sokkal jobban fárasztja a szemet és az agyat hogy nem tudsz megállni egy-egy bekezdésnél, hiszen ha elveszed a szemed egy tagolatlan szövegtől akkor utána nehezebben találsz vissza és kizökkent, és kényelmetlen visszakeresni a sorok között hogy hol volt az utolsó mondat vége. Garantáltan nem fog a szemed ugyanarra a pontra nézni ha elvetted a tekinteted egy mondat végéről. Tagolásnál viszont annyit be tudsz tájolni hogy a lap mely részén értél a végére, és értelemszerűen az új bekezdést az adott részen a sor elején keresed, nem pedig elveszve valahol benne.


Szvsz én bele sem olvasnék olyan tartalomba ami nincs tagolva mondjuk oldalanként legalább 2-3 bekezdésre.

2017. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kellenek. Ugyanazért, amiért a szavak közt is vannak szünetek, írásjelek. Próbáldkihogymennyire fárasztóaszemnekésazagynakhamindenegybenvanömlesztveésnincssemmitámpontoshohyholisérvégetegyszóésholkezdődikamásik

Ezért kellenek a bekezdések.

2017. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendesek vagytok! Köszi!


És teljesen igazatok van. Csak azért gondoltam, mert amit én írok abban nagyrészben párbeszéd van. Az azért nem annyira fáraszto a szemnek.


Pl.:


- Hát nem tudom... Nekem nem tűnik olyan jó ötletnek -

mondta X.

- Ugyan már! Már minden készen van, csak nem akarnád,

előről kezdeni az egészet! - tette csípőre a kezét Y.

- Na jó... talán, meggondolom...

- Jó! Akkor gondolkozz! - biccentett és elindult - De csak keddig van időd gondolkozni! Szerdán indulunk! - mondta és elviharzott.

- Szerdán... indulunk... Na azt majd meglátjuk!


Ez csak egy pl. volt. :)Köszi a válaszokat.


(Csicsky már tudja mit fogok ide írni! ;) )

2017. jún. 24. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!