Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fantasy könyv írói/olvasói!...

Fantasy könyv írói/olvasói! Ti mit szerettek jobban (írni)? Az olyan műveket (írását) amelyben klasszikus lények vannak vagy pedig a teljesen egyedi saját fejből kipattant lényeket?

Figyelt kérdés
És ha kedves fantasy író látogatott erre, aki saját fajokkal büszkélkedhet, kíváncsi lennék arra is, hogy te hogyan szoktál hozzáfogni? Létező fajokból (állatokból, növényekből) kreálod őket vagy esetleg mítoszok, mondák szolgálnak alapul?

#faj #írás #fantasy #fantázia #különleges fajok #klasszikus fantazi #formabontó fantazi
2017. jún. 28. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem eszetlenül megszórni azt amit írok mindenféle fajokkal. Általában csak emberekről írok. Másféle lényeket valamilyen mágia eredményeként hozok be.
2017. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2017. jún. 28. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tolkienen kívül nem nagyon olvastam fantasyt, de ami főleg visszatartott, az az volt, hogy mindig sárkányokról, törpékről, meg tündékről hallottam ezek kapcsán. Szóval nekem az egyedi jobban bejönne.
2017. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni mindegy, a Tolkien-epigonoktól kiráz a hideg, de egyedi mitológiát is el lehet tolni. Ilyen alapon nem szelektálok, de értékelem, ha a szokásostól eltérő ötletekkel rukkol elő a szerző. (Ez persze megnyilvánulhat másban, nem csak a lényekben.)

Írni klasszik urban fantasy, minimális "lény", csak mágia és emberek. Ha mégis kell valami, akkor helyzetfüggő, jobb szeretem a valós élőlényekből levezetni, mert általában arra van szükség. (Mint például a repülő csigám. Ezt sajnos minden mitológia elmulasztotta megalkotni.) Ha van az adott tulajdonságokkal rendelkező, létező mitológiai lény, azt használom. Éljenek a sárkányok!

2017. jún. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2017. júl. 1. 00:36
 6/6 anonim ***** válasza:

én szeretem a tündéket, sárkányokat másik világban pedig az emberszerű állat lényeket (furry, de gondolhatsz a khajiitokra is).

nálam a varázslók tényleg tudnak varázsolni, a sárkányok nem gonoszak

igazából gonosz sincs, csak mindenkit más mozgat

2019. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!