Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Saját könyvkiadás?

Saját könyvkiadás?

Figyelt kérdés

Ha írok egy történetet akkor hogyan tudom kiadónál kiadni? Ezért fizetni kell? ... Vagy felkeresnek ezzel?:) hallotam, hogy akik írtak fanfiction-t azt megkeresték, hogy kiadnák, és filmet is akarnak majd belőle csinálni, de én nem akarom feltenni az internetre, volt már olyan, hogy ellopták az ötletemet..:(

Nem vámpíros meg szerelmes sztori szerintem teljesen eltér ezektől, szóval nem is sablon történet..szerintem mivel nem olvastam még olyat sehol amit kigondoltam magamnak.:)



2017. júl. 5. 05:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Ó igen, a karakterek is a saját tervezés..:D
2017. júl. 5. 05:50
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A fanfictionos dolog az kamu. Alapból szerzői jogsértést hajtott végre vele az illető, mivel ugye más könyv karaktereivel dolgozik. Micimackónál is évtizedeket kellett várni, míg lejárt a szerzői jogvédettség és kiadhatta a folytatást egy másik író. Legfeljebb, ha nagyon jól ír az illető, akkor felkereshetik a kiadók, hogy írjon egy saját könyvet és megjelentetik. Ehhez viszont már tényleg nagyon híres és népszerű történetet kell írni. Viszont te azt írtad, hogy nem akarod előtte a neten publikálni, így ez az út nem járható.

Neked maradna a ,,házaló ügynökösködés". Ez azt jelenti, hogy folyamatosan küldözgetnek kellene a kiadóknak a történetedet, hátha valakinek megtetszik és elvállalja a kiadatást. Viszont ez nagyon nehéz út, nem a mai divatnak megfelelő történetet írsz nem is válaszolnak a megkereséseidre.

Vannak olyan kiadók akik kiadnak minden könyvet, főleg ebook formájában, de ezek anyagi lehúzások szoktak lenni inkább. Az ilyeneknél örülsz, ha 10%-ot kapsz. Sok eladott példánynál jó a 10% is, de kevés eladott példányszámnál alig kapsz valamit. Volt ismerősöm, aki így járt. 500Ftért árulták a történetét, eladtak belőle 10 példányt, így kapott a története után 500Ftot.

Magánkiadatás meg baromi drága. Azt tényleg csak a nagyon gazdagok engedhetetik meg maguknak.

Bármennyire nem tetszik az ötlet, de én először az internetes megjelentetést ajánlom. Tudsz az ötlet lenyúlások ellen védekezni. Mielőtt publikálsz bármilyen történetet, előtte elküldöd magadnak e-mailen. Utána bárki lenyúlja, te dátumilag tudod igazolni, hogy a te történeted volt előbb. Azért is jobb az internetes megjelentetés különböző oldalakon (nem az ilyen e-book árusítósokon), mert kitudsz alakítani egy olvasó közönséget magadnak, így biztosabban tudsz házalni a könyvkiadóknál.

Privátban majd küld a történeted ötletét, kíváncsi vagyok rá.

2017. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a fanfictionos sztori igaz, csak nem így. Volt egy lány, aki nagyon jó kritikákat kapó fanficeket írt, ha minden igaz, HP fandomban; majd egy kiadó tényleg megkereste, hogy vevők lennének egy saját történetére, hisz elég nagy aktív olvasótábora volt.


Egyébként az a szörnyű Szürke is fanficként kezdte.


Milyen ötletedet lopták el?

Milyen történetet találtál ki?

2017. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést kérek, a kérdés leírásából azt hittem, hogy konkrétan a Fanfiction akarták kiadatni.

Szürke 50 árnyalatán pedig nem kell meglepődni, hisz már volt egy járatos olvasótábora, a Twillight fanok, mivel Twillight fanficként kezdte. Meg addigra elérte a hormonokat azokat az olvasókat, akik előtte Twillight rajongók voltak.

2017. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt egy csomó twillight fanfic amit lenyúltak tőlem egy másik oldalra szóval be sem fejeztem pont azért, mert nem is kérdezték meg és nem is tüntették fel a nevem rajta, szóval nem merem a sajátom kiírni, mert egyrészt ez egy saját történet, másrészt nagyon szaroztam vele :Ddd főleg a nevekkel, a karakterek személyiségeivel van a legtöbb gondom. :)
2017. júl. 6. 09:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Fantasy történetet találtam ki, amiben volt egy kis szerelem is DE ! nem az lesz a lényeg benne ..:Ddd
2017. júl. 6. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sarah J Maas az Üvegtrón sorozat és Jeff Kinney a Ropi naplója sorozat írója is online kezdte a pályafutását, ma pedig már nemzetközi bestseller szerzők.


Elviekben lehetséges, de nagyon nagyon elviekben, mert ennek azért kicsi az esélye.


Magánkiadásban mindent magadnak kell intézni, mert bár jól hangzik, hogy a kiadó x összegért mindent megcsinál, a gyakorlat sajnos az, hogy egyáltalán nem fogják reklámozni a regényed, jobbik eset ha bekerül egy nagy könyvesbolt hálózatba és megbújuk az egyik sarokban.


Azzal mondjuk vitába szállnék hogy olyat nem kérnek a kiadók, amik nem menők... van szerencsém több kiadóst is ismerni, mind azt mondják, hogy nem azt nézik, hogy mi populáris, hanem azt, hogy

- a kiadó zsánerébe vág-e

- és hogy tud-e írni az illető


Ha emellett még a történet is lenyűgöző akkor nagy eséllyel kiadják. Elég ha megnézitek a Könyvmolyképző Aranymosás pályázatát. Megjelent jó pár nem "menő" téma is.


Sok embernek ajánlottam már ezt a videót, mert tényleg nagyon tanulságos: írd be a Youtube keresőbe: "Kiadók kulisszatitkai - ekulturaTV" a kéziratokról 17:40-nél kezdenek el beszélni.

2017. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!