Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudománnyal kapcsolatos...

Tudománnyal kapcsolatos könyvek kezdőknek?

Figyelt kérdés

Szeretném az elején kezdeni így valami "alap"könyvet ki szeretnék olvasni.A legjobb az egymásra épülő könyvsorozat lenne,amely egy tág témát boncolgat például,de akármilyen megteszi hisz a tudás az tudás.

14 éves vagyok.



2017. júl. 16. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Régóta szemezek a kérdéssel, úgyhogy egy eléggé bő választ fogok adni ;)


Először is, ismeretterjesztő regényre gondolsz? Mert akkor ezeket ajánlom:


Karácsonyi Rezső: Egy a valóság s ezer a ruhája


Kissé bugyuta könyv, a barái társaság Fizikaországba utazik, ahol megismerik a fizikát. Védelmében azt, hogy nagyon jól rávezet a fizikára, nekem rengeteget segített a tanulásban. Könyvtában fogod megtalálni.


Michio Kaku: A jövő fizikája


Michio Kaku egy japán atomfizikus. Ez ne tévesszen meg, a nagyközönségnek ír hétköznapi nyeĺven könyveket. A jövő fizikája a XXI. század várható technológiai újításait mutatja be a szakértő szemével. 2010 előtti a könyv, és láss csodát! Szó van benne léldául a VR szemüvegről :) Nagyon érdekes olvasmány, és hangsúlyozom, hogy átlagembereknek írta. Kicsit bonyolultabb, de hasonló könyve a Hipertér.


Isaac Asimov: Útikalaúz


Nagyon hasonlít Karácsonyi Rezső fentebb említett könyvéhez, de nincs rizsa, csak a fizikáról szól. Én nem olvastam végig.


Isaac Asimov: Robbanó napok


Ez viszont már csillagászat! A csillagok életéről, haláláról szól.


Nememlékszemki: Ég és föld


Egy elég régi könyv, geológia, kozmológia, egyéb természettudpmányok kérdéseivel foglalkozik, sok szemléletes ábrával.



Oké, a másik opció az, hogy kezdő tudományos-fantasztikus (sci-fi) könyvekre gondolsz. Akkor azok közül is itt van néhány :D


Isaac Asimov: Leszáll az éj


A helyszín Lagash, a bolygó, ami folyamatosan meg van világítva. Mi történne, ha csak egy éjszakára minden fény eltűnne? Mit tennének Lagash lakói? Nagyon nehéz spoiler nélkül beszélbi róla, de egy igazán izgalmas könyv az armageddonról, és a vallás és a tudomány ellentétéről. Amúgy ha bármelyik Asimov könyvet el akarod olvasni, ìrj rám!


Douglas Adams: Galaxis útikalaúz stopposoknak


Igazi klasszikus. A könyv legelején megsemmisül a Föld, hőseink nagy része gyorsan elmenekül a innen, majd idétlen főszereplőink egy idétlen utazásba kezdenek az Univerzum leggyorsabb űrhajójával, az Arany Szívvel. Garantált röhögőgörcsök, sok szatirikus társadalomkritika, röhejes cselekmény: az író részegen találta ki az egészet!


Stanislaw Lem: Kiberiáda


Egy egyszerű mondattal mutathatom be a legszemléletesebben a könyvet: milyen lenne egy robotkultúra mítosz-népmesevilága, akik csak a régi legendákból ismerik az emberi lényeket? Hol szórakosztató, hol elgondolkodtató novellák gyűjteménye a könyv.


Remélem segítettem megtalálni neked a könyvet, amit elolvasnál! Jó szórakozást! 15/F

2017. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: szerintem a kérdező ismeretterjesztő irodalomra gondolt, nem regényekre - bár remek regényeket szedtél össze, és öröm látni, hogy 15 évesen ilyeneket olvasol. Ismeretterjesztőnek Asimovtól a Hold tragédiája, meg főleg a Robbanó Napok ajánlható.


Egyébként meg John D. Borrow, Paul Davies, esetleg Stephen Hawking ismeretterjesztő könyvei, ha tudomány alatt fizikát, kozmológiát ért a kérdező. (Kakut ne. Nagyon nagyon ne! És neked is azt ajánlom, hogy kerüld el Kaku könyveit, műsorait.) De érthet tudomány alatt biológiát, kémiát, vagy akár történelmet, vagy bármilyen társadalomtudományt. Aluldeterminált a kérdés (és rigó).

2017. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tudomány alatt tényleg sok mindent lehet érteni evégett nem magyaráztam meg, bármilyen nemű tudományos ismeretterjesztőt szívesen veszek.
2017. júl. 21. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!