Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírással kapcsolatos...

Regényírással kapcsolatos kérdés! Hogyan tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Szeretném már az elején leszögezni, hogy csak olyan emberek válaszát várom erre a kérdésre, akik értenek hozzá és/vagy utánanéznek a kérdés kedvéért! Utóbbit nagyra értékelném, mert komolyan bajban vagyok.


Hosszú ideje írok egy regényt, és amikor elkezdtem, szinte semmit sem tudtam a japán iskolarendszerről, úgyhogy ezért arra a döntésre jutottam akkoriban, hogy az iskolai életet magyar iskolarendszer szerint fogom ábrázolni, átszőve pár animében látott/mangában olvasott dologgal (mint az évégi nagy vizsgák, egyenruha, kötelező klubtevékenységek, és a többi) Mostanában viszont rájöttem, hogy egy, egyáltalán nem lenne valósághű, én pedig erre törekszem, kettő, nem praktikus, mert ha befejezem a jelenleg írás alatt álló eseménysorozatot, hónapokat kell átugranom, amit nem tudnék szépen ábrázolni (hiszen hogy néz ki, ha egyszer csak odaírom a fejezet elejére, hogy "már négy hónap is eltelt". Plusz ugye ez a megoldás megkívánja, hogy több dolgot is leírjak, hogy mi történt. Nem mintha lusta volnék, de fogalmam sincs, hogy oldhatnám meg)

Ezért úgy döntöttem, hogy áttérek mégiscsak erre a japán iskolarendszerre, praktikus, mert hamarosan március, és ugye azt kell tudni a japán iskolákról, hogy egy tanév áprilistól márciusig tart, egy hónap nyári szünettel.


Azokhoz szólok most, akik sokat tudnak a japán iskoláról! Hogyha egy tanév áprilistól márciusig tart, akkor március elején fejeződik be az iskola, és az az egy hónap számít nyári szünetnek? Vagy március végén és akkor a nyáron van egy hónap nyári szünet? Valaki el tudná nekem részletesen magyarázni a japán iskolarendszert? Előre is köszönöm!


Másodszorra, hogy tudom szépen érzékeltetni nagyobb idő elmúlását? Két hónapról lenne szó! Hogyan tudom szépen megírni ezt? És kötelező leírni úgy nagyjából, hogy mi történt a két hónap alatt, vagy akár rögtön kezdhetem onnan, ahonnan van az ötlet, amolyan in medias res kezdéssel?


Bocsi, ha kicsit hosszú :C Előre is köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat jelentene a segítségetek ^^



2017. júl. 21. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Nyári szünet nyáron van.
2017. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van egy olyan érzésem, hogy csak trollkodás volt az első :C

Tényleg nagyon fontos lenne, úgyhogy várom a válaszokat, ha befejezem a jelenlegi eseménysort, nem fogom tudni folytatni, míg nem találok választ a kérdésemre ><"

2017. júl. 21. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
2017. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
A nyári szünet 40 napos, és általában július 20-ától szeptember 1-jéig tart. A téli és a tavasz szünet közel 10 napos, december 26-tól. január 6-ig, illetve március 25-től április 5-ig. A tanév a tavaszi szünet után kezdődik
2017. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :3 Már csak a második kérdésemre lennék kíváncsi, mivel nagyon úgy látszik, hogy mégiscsak hónapokat kell átugranom (japán iskolarendszer használatával is) Úgyhogy ehhez kapcsolódó válaszokat még mindig nagyon várok! ^^
2017. júl. 21. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem trollkodás, válasz, hisz ez volt a kérdésed, hogy tavasszal vagy nyáron van-e.
2017. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 rajcziz ***** válasza:
35%
Ha a nagyobb idő elmúlásának ábrázolását akarod megtanulni, javaslom lapozd át a Harry Potter-könyveket, Rowling ezt remekül oldotta meg. Minden könyv pont egy tanévet mutat be, és nyilvánvalóan sok az ugrás az időben (főleg az első könyvekben).
2017. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Szia, az én japán ismerősömnek július 21-től augusztus 26-ig van szünete. Úgyhogy annyira nem hosszú. Az egyetemista ismerősömnek viszont augusztus 6-tól egészen októberig.


Hát esetleg nem lehet megoldani, hogy csináljanak valamit? Persze, hogy nem kell minden napról részletesen beszámolni, például ha a szereplők egy hétre elutaznak kirándulni valahová, szerintem az bőven elég magyarázat, legalább tudjuk, hogy él. Mert azt csak nem írhatod le, hogy egész nap fekszik xd Nem ismerem a sztorid, de esetleg egy olyan, hogy a főszereplőt elvitte a családadja nyaralni? Kicsit furcsa megoldás, de szerintem vicces lenne^^ Így nagyjából mi is lemaradunk a történtekről meg a főszereplő is. De ha semelyik nem vállna be, akkor szerintem ugorhatsz ennyi időt. Nem egy könyvben láttam már ilyet. Sok sikert :)

2017. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Az időbeni ugrás megoldásához sok jó ötletet írtak itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__8636966-..

2017. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg valahol (pl. Wattpadon) lehet olvasni a történetedet?

2017. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!