Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen írói álnevet praktikus...

Milyen írói álnevet praktikus választani?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni publikálni az írásaimat, és ezért úgy döntöttem, létrehoznék magamnak egy álnevet :3 Több ötlet fordult már meg a fejemben, de azért szeretném tudni, hogy milyen a megfelelő írói álnév :) Szóval milyennek kell lennie? (Gondolok itt a megjegyezhetőségére, egzotikusságára, különleges csengésére, és a többi)

2017. júl. 26. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Legyen angolos hangzású. Valami egyértelműen női (vagy férfi) keresztnév + dallamos hangzású vezetéknév. C, d, g, l, n betűvel kezdődők és 3 szótagosak a legjobbak
2017. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1, köszönöm szépen! :)

Jöhetnek még azért tanácsok!

2017. júl. 26. 18:59
 3/14 anonim ***** válasza:
te mikre gondoltál?
2017. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 cathilina ***** válasza:
100%

Függ a műfajtól is. Ha romantikus, inkább női név legyen, ha sci-fi, inkább férfi. Ha kényelmetlennek találod, hogy a nemedtől eltérő nevet használj, használd a csak a kezdőbetűt! J.K. Rowling is azért így adta ki a Harry Pottert, mert a kiadó szerint egy női író művét kevesebben olvasták volna.

Persze nyugodtan maradhatsz a saját nemednél is, de így talán összeszedhetsz egy kicsivel több olvasót.

2017. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én valami egyszerűt választanék, két vagy három szótagos keresztnév, egy szótagos vezetéknév (ha tényleg angol nevet választasz). És igen, szerintem is érdemes a műfajhoz igazítani a nemet. :)
2017. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#2, keresztneveknél az Abigail, Jennie, Abbey, Lisa, Adele és Davina nevekre gondoltam,vezetékneveknél pedig a Kim, Hale, Crew, Black, West, Lee, Reed nevekre :) Mit gondoltok ezekről?

#3, több műfajban is írok, de nagyon jó ötlet ez a kezdőbetűs, majd próbálgatom többféleképpen, hátha :)

4#, köszönöm szépen a választ! :)

2017. júl. 26. 19:34
 7/14 anonim ***** válasza:
A Kim, mint keresztnév Amerikában is honos, de a Kim koreai vezetéknév. Csak hogy azért legyél tisztában vele :) Az egy kis ázsiai beütést ad hozzá.
2017. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a Kim koreai vezetéknév, már hat éve vagyok benne az ázsiai kultúrában : D De azért köszi :3
2017. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
A Lisa Lee klasszul hangzik. ;)
2017. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én annyira nem szeretem, amikor magyar író nem magyar néven ír :S. Annyira elnyomottak, annyira "senkik" vagyunk sajnos, hát vállalják már fel honfitársaink mivoltukat, hogy büszkék lehessünk rá! Nem egyszer fordult elő, hogy egy angol nevű íróról csak akkor tudtam meg, hogy valójában magyar, amikor utánanéztem wikin, hogy milyen könyvei vannak még (és nagyszerű érzés volt egyébként).


Szerintem írj a saját neveddel, vagy ha el akarod titkolni személyazonosságod, akkor kombináld meg.

De ha mégis kizárólag külföldi nevet szeretnél, a "Lisa Lee" szerintem is király lenne:). Jó hangzású és könnyen megjegyezhető.

2017. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!