Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca könyvet édemes...

Trónok harca könyvet édemes elkezdeni, ha már ugye nézem a sorozatot?

Figyelt kérdés
Most hogy itt az új évad nem birok betelni vele, és gondoltam rá hogy elkezdeném a könyveket. De igy nem lenne kicsit rossz, hogy már tudom mik történnek? Vagy sok a különbség a 2 között? Nektek hogy tetszik jobban, akik olvasták és nézik is? Ha a könyv mondjuk 10/10 akkor a sorozat hanyas?

2017. aug. 9. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam pont fordítva volt. Én az 5. könyv után kezdtem csak el a sorozatot. Érdekes volt összehasonlítani, hogy egyes karaktereket mennyire képzeltem el máshogyna, mint ahogyan a sorozatbna ábrázolták őket :)
2017. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eleinte, úgy első évad első könyv nagyon hasonlít, később már nagyon eltávolodnak a szálak, a sorozat beszűkül. Nekem a könyv, mint mindig, sokkal jobban tetszik, szerintem kezdj bele. :)
2017. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon nehezen álltam neki a sorozatnak, túl nagy volt a felhajtás, úgy voltam vele, hogy már csak azért se nézem. Aztán az első rész után nem tudtam abbahagyni. Akkor még csak 2 vagy 3 évad volt, megnéztem 1 nap alatt az összes részt, és mivel sokat kellett volna várni a folytatásra, elkezdtem a könyveket. Előtte azt hittem, hogy a sorozat 10/10, de a könyvek után úgy gondolom, hogy talán 10/5. A könyvek sokkal jobbak, több szálon futnak az események, de mégis összefügg az egész, átláthatóbb, hogy mi miért történik, tele van fordulatokkal, amik a sorozatból kimaradtak. Ha tetszik a sorozat, szerintem mindenképp olvasd el, nem fogsz csalódni. Én most álltam neki újra a könyveknek.
2017. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A könyvek mérföldekkel jobbak mint a sorozat szóval igen.

Ha a könyv 10/10-es akkor a sorozat kb 10/5 max.

2017. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor olvastam a könyveket, időről-időre felötlött bennem, hogy milyen jó kis sorozatot lehetne ebből csinálni. Aztán mindig jött a felismerés, hogy már van belőle egy rettentő jó sorozat, de a könyvek annyira komplexek, annyira szerteágazóak és mégis egészek, hogy teljes mértékben zárójelbe teszik a sorozatot.

Martin karakteralkotásban igazán világelit, az meg nem jön át a képernyőn úgy, hogy nem hallod a belső monológokat, a mögöttes motivációkat. A Varjak Lakomáját is sokan szidják, nekem az egyik kedvencem, mégpedig Cersei miatt, aki végig sziporkázik és egy könyv alatt az egyik legmélyebb szereplője lesz a történetnek.

És igen, vannak dolgok, amiket már tudtam előre, de egy csomó más máshogy - jobban, izgalmasabb, katartikusabban - alakult, vannak olyan történések a sorozatban, amik eredetileg más karakterekkel történtek meg, szóval messze nem fogod kívülről tudni a sztorit előre :D

2017. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, annyival kiegészíteném még: már csak a dorne-i szál miatt is muszáj elolvasni a könyveket, mert ami a sorozatban volt az méltatlan az egész Tűz és Jég dalához, meg tudom érteni, hogy mindenki utálta őket. A könyvben ez is teljesen más, vannak izgalmas karakterek - akik a soriban nem is szerepeltek... - és Doran is nagy játékos, nem egy beszari, funkciótlan hercegparódia.
2017. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, meggyőzőek voltak :D

[link]

Ezen az oldalon csomagban árulják, ez jól hangzik, szerintetek ez megbízható? Mert azt olvastam hogy nehezen lehet beszerezni már a könyveket.

2017. aug. 16. 09:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik könyvesboltban megtalálod. 4000 Ft körül van darabja. Olcsóbban be tudod szerezni használtan, ha körbenézel a neten. Na meg az se mindegy, hogy az új vagy a régebbi fordítás érdekel. Én először a régebbit olvastam el pdf-ben a telefonomon, bizonyos oldalakról le lehet tölteni (pl. nC**e.cc), de nemrég megvettem az új fordítással az első könyvet. Nekem mindkettő tetszik.
2017. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!