Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A teljesség igénye nélkül...

A teljesség igénye nélkül tudnátok olyan könyveket mondani amik "megtanítanak" írni? Szóval amik az írással foglalkoznak, hogy hogyan kell egy cselekményt egy karaktert "jól", "izgalmasan" megírni. Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

2017. aug. 16. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ezt gyakorlással lehet elérni és ez alatt ne pár oldalra gondolj, hanem legalább ezerre.


De én a Kezdő írók kézikönyvét tudom esetleg ajánlani.

(Alexander Steele)

Ebben is az a lényeg, hogy gyakorolni kell az írást, kb. minden fejezet után feladja a leckét.

2017. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?
2017. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Kezdő írók kézikönyve
2017. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%
Scott Edelstein: 100 Things Every Writer Needs to Know
2017. aug. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csicsky ***** válasza:

Küldtem egy részletes összeállítást privátban (ennek az összeállításában többen is részt vettek), amit azoknak szoktam elküldeni, akik kedvtelésből, hobbiból írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (tanácsok, linkek, szakirodalom, tesztolvasók, könyvkiadás, stb). Ami a szakirodalmat illeti, itt van róla egy lista (nem teljes):


[link]

2017. aug. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Khm... csak jelzem, hogy a Scott Edelstein könyv valóban nagyon jó és hasznos a témát illetően. Elképzelésem sincs, mi kifogásotok volt ellene. Mindegy, nem is érdekel.
2017. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki hozzászólását!
2017. aug. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!