Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Közvélemény kutatás! Ti...

Közvélemény kutatás! Ti meddig vagytok képesek folyamatosan olvasni egy könyvet? Hogy érhetném el hogy néma olvasás folyamán ne kalandozzak el?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nagyban függ aktuális hangulattól és a könyvtöl. De szerintem kb. fél óránként megszakítom az olvasàst, beszélgessek a férjemmel kicsit vagy ránézzek as üzenetrimre. Nem tudok túl sokáig koncentrálni.
2017. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyvfüggő, néha tíz percig,néha több óráig is bírom,szóval változó. Úgy érheted el,hogy olyan könyvet olvasol,ami teljesen leköt. A számodra unalmas részek alatt könnyű elkalandozni.
2017. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszakban napi 16-18 órán keresztül :D

Amúgy regényt vagy ilyesmit 2-3 óráig szoktam olvasni, csak azért, mert utána már kényelmetlen ülni vagy feküdni.

2017. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 2-3 óra.

Azt, hogy ne kalandozz el, úgy tudo d elérni, hogy "emlékezteted" magad, hogy éppen mi az a terv, amit próbálnak véghezvinni, titok, ami előbb-utóbb úgyis kiderül stb.

2017. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha jó a könyv akkor akár addig míg a végére nem érek, csak sajnos nem a figyelmem összpontosítása a baj, hanem hogy a szemem elfárad kb 30 perc után fel kell nézzek messzebbre, mert kettőt kezdek látni a szövegből.
2017. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Körülményektől függ, ha nagyon jó a könyv és annyira leköt nem fogsz elkalandozni. De egyébként szerintem nem baj egyálatlán, ha időnként megszakítod. Nálam teljesen változó, hogy mennyit olvasok egy huzamban. Ha beteg vagyok sokat, de egy idő után elegem lesz nekem is és csak filmezek. De én egy huzamban inkább sokat szeretek olvasni, villamoson pl nem, mert nem szeretem, amikor megszakad a történet
2017. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálam alap hogy csak akkor kezdek új fejeztet amikor be is tudom fejezni (meglehet hogy azalatt kinyújtoztatom az elgémberedett tagjaimat, vagy sétálok mert ép a kertemben olvasok, de az mindig csak 2- 3perc). Autóban ülve sohasem szoktam, ellenben ha vonaton utazom alap :D (talán a kedvenc helyem az olvasásra, kár hogy olyan ritkán utazom vele :/)
2017. aug. 23. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Szàmomra az elkalandozàs azt jelenti, hogy untat az adott könyv, nem köt le. Koncentràlni simàn tudok ha érdekel, izgalmas a könyv. A rekordom 6 óra egyhuzamban. ( forró vasàrnapi fürdő). Persze néha kellett meleg víz utànpótlàs:)

Egyébként én rààlltam arra, hogy csak max 2 óràt olvasok naponta. Egyrészt azért mert nem tudok minden hónapban könyveket venni, és ha sokat olvasok nem lenne utànpótlàs, màsrészt szeretek 1-1 könyvet elhúzni kicsit és nem pàr nap alatt kiolvasni, harmadrészt időt akarok szakítani màs dolgokra is olvasàs mellett amiket imádok, pl sorozatnézés:)

2017. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mindig adatik meg hogy én válasszam meg. A néma olvasásban az elkalandozás általában a kötelező olvasmányt érinti. Idén nyáron például Jókai könyveket olvastam, megszerettem az írót, elszomorodtam amikor mind a Nábobnak, mind a Kőszívűnek vége lett, de olvasás alatt nem bírtam megállni hogy ne kalandozzak el a hal raj mélyre szántó ellemzése alatt, habár maga az eset hogy Ödön épp a jeges víz alá merül, miközben Leonin menteni próbálja nagyon is izgalmas volt! De nem csak a hal raj, sokszor kaptam magam azon hogy néhány leírást teljesen újra kell olvasnom, mert a metafora közepén elvesztettem a fonalat...
2017. aug. 27. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Èn hadilàbon àlltam a kötelezőkkel. Mérhetetlenül untattak, nem érdekeltek. Utàltam, hogy olyasmire köteleznek, hogy olvassam el ami nem érdekel. Képtelen voltam végig olvasni őket. Amióta csak azt olvasom el ami érdekel, imàdok olvasni és oda tudok figyelni simàn.
2017. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!