Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A lent kifejtett karakter...

A lent kifejtett karakter szerintetek melyik roxforti házba kerülne?

Figyelt kérdés

A felszínen éretlennek, gyerekesnek tűnhet. Tagadhatatlanul makacs és elszánt, és gyakran átengedi magát a benne rejtőző kicsinyességnek, bosszúszomjnak, ha pedig ez megtörténik, általában a körülötte lévők fogják vissza vagy szólnak rá. Kissé önző és egomán tud lenni, és általában inkább önérdekből cselekszik, mint emberbaráti szeretetből, illetve több lehetőséget is megragadt, hogy cirógassa az egóját vagy fitogtassa a felsőbbrendű pozícióját. Erősen ellenszenves a hatalommal rendelkezőkkel szemben, és nem szeret olyan parancsoknak engedelmeskedni, amikkel nem ért egyet, így bajkeverő hírét szerezte, annak ellenére, hogy intelligens gyerekzseniként is ismerik.

Elég forrófejű, tehát az esetek többségében fizikálisan reagál ahelyett, hogy higgadtan megbeszéljen egy problémát. Mocskos szájúként ismerik, aki gyógyíthatatlanul szarkasztikus, cinikus, és nyersen foszt meg másokat Istennel, a valósággal vagy a saját fontosságukkal kapcsolatos kényelmes illúzióktól. Hajlamos türelmetlenségre, és nem tud sokáig egy helyben maradni, amely valószínűleg hozzáad az utazás iránti szeretetéhez.

Mégis, a kevés, számára fontos személlyel szemben megmutatja a belső színeit, amelyek erős önzetlenségről, rendíthetetlen hűségről és nagymértékű együttérzésről mesélnek. Mint valaki, aki kiskorában olyan sokat szenvedett, nem képes elsétálni mások kínja mellett, és szimpatizál azokkal. Bár az ilyen embereknek címzett odaadó tanácsait durva kritikába csomagolja, őszintén megpróbálja őket a megfelelő ösvényre terelni. Mint valaki, akit terhelnek a múltjában hozott rossz döntések, hangsúlyozza a felelősségvállalás fontosságát.

Bár közbelép az elnyomókkal szemben, ha a helyzet szerinte megkívánja, általában csak azoknak segít, akik nem tudnak, de akarnak segíteni magukon, ezen esetekben pedig meggondolatlansága és hatóságokkal szembeni ellenszenve gyakran a szabályok áthágásához, és Robin Hood-szerű igazságosztáshoz vezetik, amely igazodik saját, erős elveihez, egyfajta mindennapi hős címét szerezve a társadalom szemében.

Személyiségének meghatározó pontja a bűntudat. Részéről a vele és öccsével múltban történt traumatikus esemény csakis az ő hibája, biztos volt benne, hogy a testvére gyűlöli őt ezért, és évekig rettegett rákérdezni a dologra. Emiatt az állandó bűntudat miatt nagyon tartózkodó tud lenni, és mindent csak saját erőből igyekszik megoldani, egyedül öccsétől fogadva el segítséget, ha egyáltalán. Ahogy telik az idő, megtanul a barátaira támaszkodni, és megosztani velük a terheit, és bár dolgozik az állandó bűntudatán, az sosem tűnik el teljesen.

Holott vallja, hogy nem hisz felsőbb erőkben, szellemi hozzáállása nem az ateizmus, hanem az agnoszticizmus felé hajlik; nem imádkozik, de beszédében gyakran elismeri valamiféle isten létezését, akit gyakran okol az életében jelenlévő nehézségek, akadályok miatt.


Lényegében minden házat képviseli valamilyen mértékben, de én főleg a Griffendél és a Mardekár között vacilálok. Ti mit gondoltok?



2017. aug. 28. 05:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Inkább Griffendél.
2017. aug. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg inkább Mardekár, rájuk jellemző az ilyen fokú önállóság. A griffendélesek legtöbbször csapatban dolgoznak és egymást segítik, a mardekárosok meg a saját útjukat járják és kevés emberben bíznak meg.
2017. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Mardekár.
2017. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
3/4 Mardekár, 1/4 Hollóhát :D
2017. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Mardekár.


Néhány dolog (önfejűség, makacsság) a Griffendélre hajaz, de az önbíráskodás/nárcisztikus jellem/magányos farkas attitűd NAGYON NEM Griffendél.

2017. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Mardekár de griffendéles tulajdonságokkal is rendelkezik
2017. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is inkább a Mardekár javára pakoltam az érveket, köszönöm a megerősítést!
2017. aug. 28. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Mardekárba raknám, de Griffendéles barátai lennének.

Ha olyan jól megírod, mint amennyire a bemutató alapján képességed van, akkor érdekelne a kész történet. Akár részletekben is, ha hosszabb. Elküldenéd majd nekem? :)

2017. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
#1-es vagyok,légyszi fejezzétek be a lepontozgatást:)Oké,felfogtuk,rosszul értelmeztem(bár én is hasonló természetű vagyok és mindig is a Griffendélhez osztottam volna magamat).
2017. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mardekár

Nekem is elküldöd a történetet?

2017. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!