Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez mennyire koppintás?

Ez mennyire koppintás?

Figyelt kérdés
Titeket zavarna, ha egy könyvben, amiben több szereplő szemszögéből lenne bemutatva a cselekmény, feléjük lenne írva a nevük? Így kezdtem el a történetem, de nemrég olvasni kezdtem a Tűz és Jég dalát, és láttam, ott ugyanígy van. Eddig még nem találtam ilyet, de mivel egy elég népszerű könyvsorozatról van szó, félek, hogy koppintásnak éreznék, ha mondjuk kitenném netre. Mi a véleményetek erről? Esetleg egy tényleges kiadásra váró könyvnél ez gond lenne? Persze nem most, még csak tizennégy éves vagyok, sokat kell még fejlődnöm. Nem kérek bántó hozzászólásokat.

2017. aug. 31. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem érdekel.

Ha már az első mondatokban világossá tudod tenni, hogy kiről van szó, úgy, hogy az nem hat erőltetettnek, akkor ne írd fölé. Ha viszont nem tudod, akkor írd fölé.


Egyébként pl. Bret Easton Ellis: A vonzás szabályai című könyvben is több szempont van és oda van írva mindig az elejére, hogy ki az aktuális.


Ez egy megszokott dolog, attól, hogy te még csak most találkoztál vele.

2017. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem koppintás, egyre több regényben vannak így címkézve a fejezetek. Pl. a Térség soroztban, vagy a Csodaidők sorozatban...valahol pedig nem írják fel a szemszögkarakter nevét, de a fejezet csak az ő szempontjából fut (pl. Ködszerzet).


Egyébként attól még, hogy felírod a nevét, a fejezetben azért legyen különbség a karakterek személyisége, stílusa között. Ne élettelen, jellemtelen szobrok legyenek csak az események színterén. Ne ugyanúgy gondolkodjanak (és ne is ugyanúgy, mint te/az író), valami leírásánál pedig azt tartsák fontosnak, ami közelebb áll a jellemükhöz, legyen eltérő véleményük (általában akkor van értelme sok szemszögből bemutatni valamit), szókincsük, szóhasználatuk (nem mindenki káromkodik, vannak naivabb, ártatlanabb, romlottabb, paranoiásabb, nyitottabb, konzervatívabb emberek)...stb.

2017. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2017. aug. 31. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég gyakori megoldás, nem csak a Tűz és jég dala ilyen.
2017. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem koppintás, én sokszor találkoztam vele, hírtelen a Lány a vonaton jutott eszembe példának. :)
2017. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most olvastam az első Draconis Memoria könyvet, az is ilyen.
2017. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem eléggé népszerű mostanában ez a többféle szemszög, nem tudom, miért. Én a wattpadon olvastam pár ilyen sztorit, nekem nagyon zavaró (nem az, hogy oda van írva a nevük, vagy nem, hanem a szemszögváltás). De biztos sokaknak tetszik, azért írnak így.
2017. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Számos ilyen könyv/történet létezett már előtte is, így nem koppintás. :) Egyébként, én is így írok. :)
2017. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!