Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismeri valaki a Hamilton...

Ismeri valaki a Hamilton Musicalt?

Figyelt kérdés
Én most találtam rá így neten keresztül és kíváncsi lennék a történetre így röviden de sehol sem találom..tudna valaki segíteni? Elmagyarázni pl a törtenetet..

2017. szept. 17. 13:22
 1/2 anonim válasza:
100%

A darab Alexander Hamilton, Amerika egyik alapítóatyja és első pénzügyminisztere életét mutatja be (ezt gondolom már tudtad, de az alapoktól kezdem biztos ami biztos :D)


Hamilton egy skót földesúr Karibi szigeteki fatyjaként született (talán mondharjuk, hogy ő volt az első, aki megvalósította az amerikai álmot), az anyja halálakor 12 éves volt. 14 éves korában már nagyüzemben kereskedett, amikor 17 éves volt, egy hurrikán lerombolta az otthonát, majd amikor leírta a pisztítást, ami a városban történt, kiderült hogy nagy tehetsége van az íráshoz, összegyűjtöttek neki egy kis pénzt, hogy egy hajóval New Yorkba utazhasson.


Itt összeismerkedett Aaron Burr-el, Hercules Mulligan-nel, Gilbert du Motier de La Fayette-el, és John Laurens-szel (Laurens valószínűleg a meleg szeretője volt, erre a darabban csak nagyon enyje, óvatos utalások vannak)

Csatlakozott a forradalomhoz, amelyből függetlenségi háború lett, hamar George Washington jobbkeze lett.


Elvette Elisabeth Schuylert (először a nővérének, Angelicának udvarolt volna, ő azonban annak ellenére, hogy viszont szerette, az ő irányába forduló társadalmi elvárások miatt úgy döntött, bemutatja a húgának, ők azonban a haláláig tartották a kapcsolatot)


Sok viszontagság után eljön a Yorktowni csata (Hamilton összetűzésbe is keveredett Washingtonnal, aki haza is küldte, de később belátja, hogy szükség van rá a győzelemhez): Az amerikaiak megnyerik a függetlenségi háborút


John Laurens meghal és Hamilton ezután teljesen hanyagolja a magánéletét, és a munkába menekül.


Elkészül az amerikai alkotmány, amit nagyrészt Hamilton ír össze, és igyekszik is megvédeni az alapítótanács előtt, Washington, aki ekkor már elnök, felkéri pénzügyminiszternek, amit persze elfogad.


Thomas Jefferson megérkezik Franciaországba és hamar összetűzésbe keveredik Hamiltonnal a déli államok adójának ügyét illetően, azonban egy vacsora alkalmával megegyeznek: Jeffersonék megkapják az usa fővárosának kinevezésének a jogát, cserébe Virginia is fizeti a Hamilton által előírt állami adót, ezzel működtetve a pénzügyi rendszert, amit ő összeállított.


Időközben Scuyler (Hamilton apósa) kongresszusi posztjár Burr veszi át, ami miatt összetűzésbe is keverednek


Hamilton egyszer találkozik egy nővel, aki megpróbálja elcsábítani - sikeresen. Megcsalja a feleségét, de a nő férje tudomást szerez a viszonyukról, és megzsarolja Hamiltont: rendszeresen kell neki pénzt küldeni, ez azonban meglátszik a kiadásain, és megvádolják sikkasztással. Ő persze azonnal bizonyítani tudta magát, azonban be kellett vallania a viszonyát. Mivel nem lehetett biztos benne, hogy akik már tudják, nem használják föl ellene, ő maga írt meg minden egyes részletet és publikálta. Eliza ezután elégeti a szerelmes leveleket, amelyeket még akkor írt neki, mikor udvarolt.


George Washington hovatali ideje lejár és nem indul a következő választáson. John Adams lesz a következő elnök, aki megfosztja Hamiltont a hivatalától


Hamilton legidősebb fia, Philip párbajra hívja egy ismerősét, aki méltatlan nódon beszélt az apjáról. A párbajon Philip - az apja tanácsára - az ég felé céloz a fegyverével, ellenfele azonban nem így dönt... súlyos lőttsebet ejt rajta, majd nem sokkal később Philip a szülei karjai között hal meg.


Hamiltonék felköltöznek a hegyekbe és megpróbálnak együttélni az elképzelhetetlennel (OFF: csak írás közben vettem észre hogy ezt szó szerint a szövegből vettem :D). Eliza megengedi Alexandernek, hogy mellette maradjon, majd idővel nehezen, de meg is bocsát neki... mindent!


John Adams elnöksége véget ér, eljön az 1800-as választás. A két fő jelölt Burr és Jefferson... az emberek nagyrésze szeretné hallani, Hamilton kit támogat, ő azonban - sokak meglepetésére - első barátja, Burr helyett Jeffersonra szavaz... végül Jefferson nyeri a választást, viszont eltörli azt a törvényt, miszerint a ‘második helyezett’ kapja meg az alelnöki posztot és kinevezi James Madisont alelnökének


Burr Hamiltont okolja a bukásáért és felszólítja, hogy ismerje el és kérjen bocsánatot. Hamilton erre nem hajlandó, ezért megegyeznek egy helyszínben és egy időpontban: Párbajoznak


A párbaj során Hamilton az égre emeli a fegyverét, Burr pedig (annak ellenére, hogy bevallottan pocsékul célzott) két bordája között találja el Alexandert... Burr később belátja, hogy ostoba volt és tudja, hogy késő, mert már örökre úgy marad fenn az emléke, mint az az ember, aki lelőtte Alexander Hamiltont...


Eliza még ötven évet él és igyekszik úgy cselekedni, ahogy szerinte férje twtte volna. Fenntartja, építi a közös örökségüket, majd megalapítja New York első árvaházát



Bocsánat a kisregényért, de szeretném hangsúlyozni, hogy nem írtam le olyan dolgot, ami nem lett volna a darabban! Sőt sok dolgot nem is említettem meg, ez a musical valóban nem kevesebb, mint egy mestermű, senkit ne rettentsen el a rengeteg tömör nyers tény, mert mindezt a show úgy tálalja, hogy egy pillanatig se érzed soknak!


Ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan itt a válaszok között, vgy akár peivátban! :)

2019. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huh, ha tudnád milyen hálás vagyok.. Köszönöm hogy válaszoltál meg ennyi idő után is. Eddig mindig csak félinformációkból táplálkoztam de teljesen sose értettem az egészet.. Mégegyszer köszönöm!!🥰
2020. ápr. 17. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!