Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan képzelnétek el az...

Hogyan képzelnétek el az életeteket a Harry Potter univerzumban?

Figyelt kérdés

Én így képzelem el:

Az anyukám aranyvérű lenne, az apukám félvér. Londonban laknánk, egy panelházban. Lenne egy házimanónk is. Tizenegy évesen megjön a levél, hogy felvettek, meg a tanszerlistát is mellékelnék. Elmennénk az Abszol útra, ahová gyakran járunk amúgy is. Megvásárolnánk a tanszereket, plusz kapnék egy gyöngybaglyot, akit Wesleynek hívnék (NEM WEASLEY-NEK!). A suliban a Hollóhátba kerülnék, nem kviddicseznék. Kedvenc tantárgyam a bűbájtan, az SVK és a bájitaltan lenne. Megismerkednék ott egy lánnyal, a Roxfort után összeköltöznénk. Én vagy a Mágiaügyi Minisztériumban dolgoznék, a Varázsbaj-elhárító Osztagnál vagy a Varázsbűn-üldözési kommandónál. Kb. ennyi.

És ti?


2017. szept. 17. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én lennék Voldemort!! 😈
2017. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ennék Harry Potter fiának az ellensége
2017. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sárvérű lennék, anyum másodévben meghalna (ennek oka van :().

Valami kisvárosban élnék egy tömbházban, lenne egy cicám, akit vinnék magammal :)

A Hollóhátba kerülnék, és nem kviddicseznék.

Kedvenc tárgyam a bűbájtan, és az SVK lenne.

Összejönnék valami sráccal, és újságíróként - vagy tanárnőként - dolgoznék.

2017. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én aranyvérű lennék, és tuti valami kietlen helyen élnék mint Weasleyék.

Roxfortban a Hollóhátba kerülnék. Kedvenc tárgyaim talán a gyógynövénytan lenne meg a mágiatörténet (szeretem a pusztán elméleti és történelmi dolgokat legyen bármilyen unalmas) és persze az átváltoztatás.

Kviddicsezni én sem kviddicseznék.

Sokat ülnék a könyvtárban és a tóparton, de barangolnék is a kastélyban felfedezni a rejtelmeit.

Beszélnék a festményekkel, hogy kiderítsem kik ők.

Roxmortsban mindig betérnék a mézes falásba és mindent felvásárolnék :D

Felnőttként író lennék, de nem újság, hanem talán tankönyv, vagy szórakoztató irodalom. Felfedeznék ezt-azt amit aztán legyeztelek.

2017. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

aranyvérű lennék, de a nagynéném egy muglihoz ment hozzá így az unokatestvéreim félvérek lennének és otthonosan mozognék mind a varázsló-, mind a muglivilágban

Griffendéles lennék, kedvencem a bűbájtan és a sötét varázslatok kivédése lenne, összejönnék egy hollóhátas lánnyal, aztán Roxfort után auror lennék

2017. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Hú, tetszik ez a kérdés :)

Én magamat mindig is mugli szülők között képzeltem el, gondolom a realitás miatt, mivel, hát, sajnos nekem sem varázslók és boszorkányok a rokonaim :( Szerintem, ami biztos, hogy 11 éves koromban úgy kerülnék/kerültem volna bele a dologba, mint Harry, semmit nem tud, teljesen új neki minden, mivel milyen tök jó lett volna már fel fedezni a legelejétől, E/1-ben a dolgokat?. :D Úgyhogy jön a kihagyhatatlan Abszol út, ahol cicáááát vennék, (érdekes, alapból nem is igazán rajongok a macsakákért, de valamiért mindigis szerettem a HP univerzumban őket.) Aztán ugye jön a Roxfort egyértelműen Hollóhátasként, ahol magamból ítélve tuti visszahúzódó lennék, de mégis az aki nem igazán törődik a szabályokkal, hiszen szeretné felfedezni a helyet. Gondolok itt olyanokra mint például titkos séták a tiltott rengetegben, oldalamon a Hollóhátas barátnőimmel, vagy valami ilyesmi :D Ami tuti hogy a Roxfortban nem szeretnék szerelmet, hiszen én az alap sorozatban sem igazán kedveltem a kapcsolatokat, nekem maga a hangulat, a tantárgyak, a helyszínek és a barátok akikkel folyoton trollkodnánk elég lenne. Aztán miután (remélhetőleg jó ereménnyel) befejezem a Roxfortot, bár hülyén hangzik, de szerintem újságírónak mennék, hogy le körözhessem az idióta Vitrolt :D

Nagyjából ennyit tudnék a jellememhez elképzelni.

2017. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lepipálnám Voldemortot.
2017. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
70%

Apám mugli lenne, Anyám boszorkány, Budapesten laknánk egy panelban. 11 évesen megjönne a levél, hogy felvettek a Roxfortba, Apa örülne, de a Anya azt akarná, hogy a Durmstrang-ba menjek (ahogy én is). Ha a Durmstrang-ba megyek, megkapom dédnagyanyám varázspálcáját, ami fenyőfából van, román vámpírhaj-maggal. (Egyből tökéletesen működik számomra)


Ha mégis a Roxfort küldenek, akkor kapok az Abszol-úton angol varázspálcát. Sok félét kipróbálok, végül diófa pálcám lesz sárkányszívhúr-maggal.

Veszek háziállatnak egy varangyot, mert azon jól lehet tesztelni a különféle bájitalokat.


A Teszlek Süveg vacillál, hogy a Hollóhátba, vagy a Mardekárba osszon be, végül a Mardekár mellett dönt.


Nem kviddicseznék.


A kedvenc tantárgyaim a Bájitaltan és az Átváltoztatástan lesznek. Harmadikban felveszem a Legendás Lények Gondozását, és a Számmisztikát, ezekből RAVASZ-ra is megyek. Harmadikban kampányt indítok az igazgatónőnél, McGalagonynál, hogy miért csak végzősöknek tanítanak Alkímiát, miért nem lehet felvenni a tárgyak harmadévesként is. McGalagony megengedi, hogy kivegyek pár Alkímiával foglalkozó könyvet a könyvtár Zárolt Részéről.


Ötödikben kampányt indítok, hogy ne csak Sötét Varázslatok Kivédését, hanem Fekete Mágiát is tanítsanak az iskolában, valamint hogy mindenkit engedjenek be a Zárolt Részre a könyvtárban, és az összes bájital-hozzávalóhoz bárki szabadon hozzáférhessen. A Hugrabug és a Griffendél-ház főnöke ki akar rugatni az iskolából, végül McGalagony büntetőmunkára küld, Dumbledore portréja pedig megvetően cicceg rám a falról.


Iskola után vennék egy házat a Zsebpiszok-közben, ott rendeznék be egy bájitalos és alkimista műhelyt és boltot, valamint gyakran utaznék Romániába, ahol a helyi sötét varázslókkal és a vámpírokkal ápolnék kapcsolatokat.

2017. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
#8 mindenki férhessen hozzá a zárolt részleghez és minden bájital alapanyaghoz - ez olyan mintha egy általános iskolában hagynák hogy a gyerekek késsel rohangáljanak
2017. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mindenjó ***** válasza:
100%
Jó kérdés... aranyvérű mardekáros lennék és a sötét nagyúr leghúb szolgájaként élném le életemet.
2017. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!