Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanok! Ti mit...

Harry Potter fanok! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én imádom a könyveket, rengetegszer újraolvastam már őket, beszélni is imádok róla. Van egy ismerősöm, aki csak a filmeket látta és sok mindenbe beleköt.

De 1-2 kérdése engem is elgondolkodtatott.


Például, hogy Voldemort és a hálálfalók ellen vagy úgy egyáltalán az egész varazsvilagban miért nem használnak fegyvert, például pisztolyt vagy bombát. Persze, tudom, hogy abszolút nem illik a történetbe, csak elgondolkodtat, hogyha például Voldemortot vagy Harryt meglövik egy pisztollyal, ugyanúgy meghalhat, nem? Hiszen hús vér emberek a varázslók is.


A másik pedig, hogy mikor Harry megöli Voldemortot, és ugye átrepül a bodza pálca Harryhez, mert érezte a pálca, hogy gyilkos átkot szórtak a valódi gazdájára, akkor amikor az erdőben Voldemort ,,megölte" Harryt, akkor miért nem tudta a pálca? Érezte, hogy Harry nem fog meghalni csak a lelekdarab vagy mi?


És még egy kérdésem lenne, ez engem igazából nagyon zavar.

Értem én, hogy csak arra mondják, hogy aranyvérű, akinek a felmenői is varázslók. De Harrynek az anyukája és az apukája is varázsló, tehát szerintem ő aranyvérű. Legalábbis semmiképp sem félvér. Ott van Voldemort, neki az apukája mugli, ő egyértelműen félvér. És ugye Voldemort azért támadta meg Harryt és nem Nevillet mert egyenrangúnak tekintette magával, hiszen Harry is félvér. Pedig mindkét szülője varázsló, Voldemortnak csak az egyik.


Remelem érthető voltam, köszönöm előre a válaszokat.



2017. okt. 16. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóhoz annyit tudok mondani, hogy az aranyvérűek, már generációk óta csak varázslókból áll. Harry anyja mugli születésű,tehát Harry nem lehet aranyvérű,hanem félvér, mert lehet, hogy apja családjában mindenki varázsló, az anyja családjában nem.
2017. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1:

A Voldemorthoz hasonló szélsőséges nézőpontú varázslók nem ismernek nagyobb "bűnt," "tisztátalanságot," mint mugli szintre süllyedni. Ebbe a mugli fegyverek is beletartoznak. Elvégre ha ki akarják nyírni az összes mugliszületésűt, akkor egy kicsit megingatja a nézeteiket, ha mindezt mugli találmányokkal teszik.


2:

Harry nem halt meg. Ellátogatott erre a túlvilág és élő világ közötti helyre, ahol dumált egy sort Dumblival, de ettől még csak a lélekdarabnak lett annyi. Harry csak akkor halt volna meg, ha "továbbmegy," aka felszáll egy vonatra (vagy valami ilyesmi metafora volt a könyvben).


3:

Csak az olyan varázslók számítanak aranyvérűnek, akiknek mindkét szülői oldalról több generáció óra varázslók voltak a felmenők. A tény, hogy Harry nagyszüleiből kettő 100% mugli volt, félvérré teszi őt. Ha csak a százalékokat nézzük: 4 nagyszülőből 2 100% varázsló, 2 100% mugli. Nekem ez 50-50% Harryben, úgyhogy ennél FÉLvérrebb már nem is lehetne. Fifti-fifti.

2017. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 schwagy ***** válasza:
100%
Kérdésedet elöttem szólok elég jól megválaszolták, csak csatlakozni tudok.
2017. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én azt mondom az előre hogy ez egy olyan fantáziavilág ajol nem használnak fegyvert mert így a " gyerekek" is olvashatják
2017. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utólsó kérdésre: A varázslók/ boszorkányok nagyszüleinek is aranyvérűeknek kell lenniük. Harry anyai nagyszülei mugli, apai nagyszülei viszont varázslók, így Harry félvér. ☺
2017. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőre azt mondanám hogy lehet a fegyverek se működtek volna a varázsvilágban hiszen Hermione elmondta a negyedik részben hogy a lehallgató készülék sem működne itt.Lehet ez van a fegyverekkel is.
2017. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg ellentmondásos lett volna, hogyha utálják a muglikat, de mugli fegyverekkel harcolnak. Bombát meg nehezen tudtak volna kimagyarázni, ha jól emlékszem mikor Pettigrew eljátszotta a halálát a robbanást is alig tudták kimagyarázni a mugliknak.
2017. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1: igen de miert hasznaljanak ilyen mugli fegyvereket ha ott van nekik a varazspalcajuk? Avval tobb dolgot lehet csinalni mint egy egyszeru bombaval vagy pisztollyal.


2: Akkor Harry nem halt meg, mert nem “szallt fel a vonatra”. Akkor halt volna meg ha elmegy Dumledoreal, de o az eletet valasztotta.


3: igen amugy, ezt en se annyira ertem, Harrynek “tisztabb” a vere mint Voldemortnak, de ezek szerint meg o is felvernek szamit (bar szerintem akkor mar inkabb “negyedveru” kene hogy legyen :D)

2017. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!